Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kochłowice: Nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na ulicy Tunkla

 • Dodano: 2021-08-10 15:00, aktualizacja: 2021-08-11 10:41

Pod koniec lipca miasto oficjalnie oddało do użytku nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na ul. Tunkla przy wiadukcie. Wykonano tam też odblaskowe oznakowanie oraz zamontowano pasy akustyczno-wibracyjne na przecięciach z obwodnicą rowerową ulic Pordzika i Korfantego. 

Rudzcy radni od dawna wnioskowali o wykonanie przejścia dla pieszych w tym miejscu. Kilka interpelacji w tej sprawie napisała radna Ewa Chmielewska.

- Zwracam się o wykonanie przejścia dla pieszych z możliwością przejazdu dla rowerów w pobliżu wiaduktu. W okolicy znajduje się kościół, planty kochłowickie oraz droga rowerowa biegnąca z ul. Zjednoczenia do ul. Przemysłowej. Duży ruch samochodów w tym miejscu umożliwia przedostanie się na druga stronę ulicy zarówno pieszym, jak i rowerzystom. Szczególnie niebezpieczny dla rowerzystów jest zjazd z ulicy Tunkla na ul. Przemysłową, celem wjazdu na drogę rowerową. Dochodzi tam często do bardzo niebezpiecznych sytuacji - pisała radna Chmielewska. 

Sprawę poruszył także radny Rafał Wypior. Wnioskował on o utworzenie nowego przejścia dla pieszych w tym miejscu. Swoją prośbę motywował tym, że poprawi to bezpieczeństwo pieszych. 

Nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na ulicy Tunkla

W końcu mieszkańcy Kochłowic mogą cieszyć się nowym przejściem dla pieszych. Pod koniec lipca oficjalnie miasto oddało do użytku nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na ul. Tunkla przy wiadukcie. Jak poinformowała radna Ewa Chmielewska zamontowano tam również pasy wibracyjne oraz odblaskowe oznakowanie. Niedługo też przycięte zostaną gałęzie przy chodniku, by poprawić widoczność. 

- Na fragmencie chodnika dopuszczono ruch rowerowy. Ułatwi to rowerzystom zjazd z ul. Tunkla na Zjednoczenia. Jednak proszę UWAŻAJCIE NA SIEBIE, gdyż część kierowców jeździ na pamięć i mogą przeoczyć tę zmianę ruchu. Pamiętajmy o tym, że nawet jeśli mamy pierwszeństwo to warto uważać. Ja się bardzo cieszę, że nareszcie będzie można w tym miejscu bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy. Jestem wdzięczna Wydziałowi Dróg i Mostów, w szczególności nowemu naczelnikowi wydziału i Oficerowi Rowerowemu, że wreszcie DAŁO SIĘ TO ZROBIĆ, mimo, że od wielu lat słyszeliśmy wciąż że nic się nie da...  [pisownia oryginalna] - napisała radna Ewa Chmielewska

Zadowolenia z powstania nowego przejścia dla pieszych na ul. Tunkla nie krył także radny Wypior. Zaapelował także do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. 

- Wczoraj przetestowałem nowe przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerów na ul. Tunkla. Jak jest? Jest dobrze! Mam nadzieję, że nowe przejście dla pieszych nie wyłączy myślenia rowerzystów, pieszych i kierowców! Cieszę się, że miałem w jego tworzeniu swój udział. Dziękuję z tego miejsca z możliwości spotkania się wiosną tego roku na miejscu z Rudzkim Oficerem Rowerowym i Radną Chmielewską - napisał radny z Kochłowic. 

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Krepel

  Czego się spodziewać po radnej, która sama nie jeździ po ścieżkach - tylko drogą? Na osiedlach chce malować przejścia dla pieszych, zamiast faktycznie wymuszać budowę ścieżek to jara się malowaniem jakiś znaków - ul Moniuszki. Aby do końca kadencji i pa pa pa

 • kierowca

  Największa głupota , przejście na zakręcie. Moje gratulacje!!

 • Rudziol

  miejsce idealne na wypadek, nie można było +/_ przesunąć 50 m w tył lub dalej ? jakiś osioł wybrał lokalizację. A i samo wykonanie trwało tyle co budowa średniej wielkości domu.

 • Realista

  To przejście jest tak potrzebne jak małpie zegarek….Mam nadzieje, że jak pare osób zostanie solidnie potraktowanych przez prawa fizyki to ono zniknie….

 • Mieszkanka

  Brawo! Pasy na winklu, nic tylko pogratulować pomysłodawcy! Jakby nie można było przy kościele domalować pasów dla rowerzystów. Znowu pieniądze wydane w błoto, znów kierowcom robią pod gorke.

 • Kochłowiczanin

  Nie ma to jak zrobić przejście na zakręcie

 • dżejpi

  NOnsens!!!! 6 dni w tygodniu 2 razy dziennie tam jeżdżę i ani razu nie widziałam na tym nowym przejściu pieszego lub rowerzysty a obok cmentarza owszem. Pasy pomalowane, znaki postawione,pieniądze wydane, jedzie się po wiecznie zakorkowanej Tunkla jeszcze gorzej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.