Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kochłowice: Nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na ulicy Tunkla

 • Dodano: 2021-08-10 15:00, aktualizacja: 2021-08-11 10:41

Pod koniec lipca miasto oficjalnie oddało do użytku nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na ul. Tunkla przy wiadukcie. Wykonano tam też odblaskowe oznakowanie oraz zamontowano pasy akustyczno-wibracyjne na przecięciach z obwodnicą rowerową ulic Pordzika i Korfantego. 

Rudzcy radni od dawna wnioskowali o wykonanie przejścia dla pieszych w tym miejscu. Kilka interpelacji w tej sprawie napisała radna Ewa Chmielewska.

- Zwracam się o wykonanie przejścia dla pieszych z możliwością przejazdu dla rowerów w pobliżu wiaduktu. W okolicy znajduje się kościół, planty kochłowickie oraz droga rowerowa biegnąca z ul. Zjednoczenia do ul. Przemysłowej. Duży ruch samochodów w tym miejscu umożliwia przedostanie się na druga stronę ulicy zarówno pieszym, jak i rowerzystom. Szczególnie niebezpieczny dla rowerzystów jest zjazd z ulicy Tunkla na ul. Przemysłową, celem wjazdu na drogę rowerową. Dochodzi tam często do bardzo niebezpiecznych sytuacji - pisała radna Chmielewska. 

Sprawę poruszył także radny Rafał Wypior. Wnioskował on o utworzenie nowego przejścia dla pieszych w tym miejscu. Swoją prośbę motywował tym, że poprawi to bezpieczeństwo pieszych. 

Nowe przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów na ulicy Tunkla

W końcu mieszkańcy Kochłowic mogą cieszyć się nowym przejściem dla pieszych. Pod koniec lipca oficjalnie miasto oddało do użytku nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy na ul. Tunkla przy wiadukcie. Jak poinformowała radna Ewa Chmielewska zamontowano tam również pasy wibracyjne oraz odblaskowe oznakowanie. Niedługo też przycięte zostaną gałęzie przy chodniku, by poprawić widoczność. 

- Na fragmencie chodnika dopuszczono ruch rowerowy. Ułatwi to rowerzystom zjazd z ul. Tunkla na Zjednoczenia. Jednak proszę UWAŻAJCIE NA SIEBIE, gdyż część kierowców jeździ na pamięć i mogą przeoczyć tę zmianę ruchu. Pamiętajmy o tym, że nawet jeśli mamy pierwszeństwo to warto uważać. Ja się bardzo cieszę, że nareszcie będzie można w tym miejscu bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy. Jestem wdzięczna Wydziałowi Dróg i Mostów, w szczególności nowemu naczelnikowi wydziału i Oficerowi Rowerowemu, że wreszcie DAŁO SIĘ TO ZROBIĆ, mimo, że od wielu lat słyszeliśmy wciąż że nic się nie da...  [pisownia oryginalna] - napisała radna Ewa Chmielewska

Zadowolenia z powstania nowego przejścia dla pieszych na ul. Tunkla nie krył także radny Wypior. Zaapelował także do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. 

- Wczoraj przetestowałem nowe przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerów na ul. Tunkla. Jak jest? Jest dobrze! Mam nadzieję, że nowe przejście dla pieszych nie wyłączy myślenia rowerzystów, pieszych i kierowców! Cieszę się, że miałem w jego tworzeniu swój udział. Dziękuję z tego miejsca z możliwości spotkania się wiosną tego roku na miejscu z Rudzkim Oficerem Rowerowym i Radną Chmielewską - napisał radny z Kochłowic. 

Komentarze (10)    dodaj »

 • Krepel

  Czego się spodziewać po radnej, która sama nie jeździ po ścieżkach - tylko drogą? Na osiedlach chce malować przejścia dla pieszych, zamiast faktycznie wymuszać budowę ścieżek to jara się malowaniem jakiś znaków - ul Moniuszki. Aby do końca kadencji i pa pa pa

 • kierowca

  Największa głupota , przejście na zakręcie. Moje gratulacje!!

 • Iks

  Mylisz się. To najlepsze miejsce. Jedyne z jakiego widać daleko w obie strony. Moje gratulacje - nareszcie można tam legalnie (i bezpiecznie, przy zachowaniu ostrożności) przekroczyć ulicę.

 • Rudziol

  miejsce idealne na wypadek, nie można było +/_ przesunąć 50 m w tył lub dalej ? jakiś osioł wybrał lokalizację. A i samo wykonanie trwało tyle co budowa średniej wielkości domu.

 • Olo

  No właśnie nie. 50 metrów dalej stracisz z oczu jeden z kierunków. Z tego powodu wcześniej, kiedy nie było tam przejścia, jeśli już przekraczałem tam ulicę, to zawsze na tym właśnie zakręcie.

 • Realista

  To przejście jest tak potrzebne jak małpie zegarek….Mam nadzieje, że jak pare osób zostanie solidnie potraktowanych przez prawa fizyki to ono zniknie….

 • Mieszkanka

  Brawo! Pasy na winklu, nic tylko pogratulować pomysłodawcy! Jakby nie można było przy kościele domalować pasów dla rowerzystów. Znowu pieniądze wydane w błoto, znów kierowcom robią pod gorke.

 • Kochłowiczanin

  Nie ma to jak zrobić przejście na zakręcie

 • dżejpi

  NOnsens!!!! 6 dni w tygodniu 2 razy dziennie tam jeżdżę i ani razu nie widziałam na tym nowym przejściu pieszego lub rowerzysty a obok cmentarza owszem. Pasy pomalowane, znaki postawione,pieniądze wydane, jedzie się po wiecznie zakorkowanej Tunkla jeszcze gorzej.

 • Olo

  Skoro nie ma tam pieszych to w jakim sensie jeździ się gorzej?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również