Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejne sukcesy KS Pogoń. Jerzy Sekura zdobył brąz na Mistrzostwach Świata

  • Dodano: 2021-10-27 07:45, aktualizacja: 2021-10-27 07:44

To był bardzo dobry tydzień dla rudzkich zapasów. Trener KS Pogoń, Jerzy Sekura, powrócił z Mistrzostw Świata w Grecji z brązowym medalem, ocierając się o złoto. Poza tym dwaj wychowankowie klubu, biorący udział w Turnieju Zapaśniczym, zdobyli aż dwa medale.

Kolejny sukces Jerzego Sekury

Trener i zapaśnik KS Pogoń Ruda Śląska, Jerzy Sekura, rywalizował z zapaśnikami z całego świata podczas Mistrzostw Świata Weteranów, odbywających się w dniach 19 - 24 października w Grecji. Rudzianin wywalczył brązowy medal – miał ogromną szansę na złoto, jednak w zapasach wynik 1:1 może oznaczać przegraną, co uniemożliwiło Sekurze wejście do finału. To już 5. medal zapaśnika, zdobyty podczas mistrzostw świata.

Zapaśnicy KS Pogoń w natarciu

Również zawodnicy KS Pogoń mogą pochwalić się niedawnymi sukcesami. 23 października odbywał się XIV Międzynarodowy Memoriał im. J. Czai w zapasach klasycznych. W turnieju odbywającym się w katowickim Spodku, wystartowało 170 zawodników z 15 klubów – w tym reprezentanci KS Pogoń Ruda Śląska. Rudzcy zapaśnicy zdobyli dwa medale. Dawid Bończuk wywalczył srebro w grupie Dzieci, zaś Rafał Szkucik brąz w kategorii Kadetów

Medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.