Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejni nietrzeźwi na drogach. Rekordzista miał 3,9 promila alkoholu!

  • Dodano: 2023-07-24 14:15, aktualizacja: 2023-07-24 16:56

Podczas minionego weekendu policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali pięciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, z czego dwóch kierowało samochodem, dwóch rowerem, a jedna osoba jechała na hulajnodze.

W weekend zatrzymano pięciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego

W miniony weekend od piątku 21 lipca od godziny 15:00 do poniedziałku 24 lipca do godziny 8:00 rudzcy policjanci zatrzymali łącznie pięciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Do zatrzymań doszło na terenie czterech dzielnic: Wirku, Bykowiny, Orzegowa i Halemby. W ręce policjantów wpadło dwóch rowerzystów, jedna osoba na hulajnodze i dwóch kierujących samochodami. Rekordzistą minionego weekendu pod względem posiadanych promili był 57-letni rowerzysta w Bykowinie.

– Mężczyzna miał 3,9 promila w swoim organizmie. Nieszczęśliwie się przewrócił i doznał ogólnych obrażeń – powiedział sierż. szt. Mateusz Pandzioch, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Najmłodsza zatrzymana osoba to 19-letnia kobieta, która w ręce policjantów wpadła w Wirku podczas jazdy na hulajnodze. W dwóch przypadkach - kierowania rowerem i hulajnogą, sprawcy zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tys. zł, a w sprawie dwóch kierujących samochodami zostanie skierowany wniosek o ukaranie ich do sądu.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Pyjter Pan

    polska produkuje mnóstwo rekordzistów świata w jakże narodowym sporcie jakim jest picie alkoholu a poten na gieroja jazda autem

  • Rudolf

    Hulajnogi i rowery właśnie po to są żeby korzystać z nich zamiast z samochodów po spożyciu.

  • Trewor

    Półgłówek, czy za dużo pite było?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również