Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny kurier oszustów "na policjanta" zatrzymany

  • Dodano: 2020-06-03 06:30, aktualizacja: 2020-06-02 17:58

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 20-letniego mieszkańca Nowej Soli w związku z oszustwem „na policjanta”. To już kolejne zatrzymanie oszusta w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Mężczyzna, który był „policyjnym kurierem” został już tymczasowo aresztowany.

Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat więzienia

Do oszustwa 81-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej i próby oszustwa innego seniora doszło w połowie maja bieżącego roku. Dyżurny rudzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca podając się za policjanta, wyłudził od 81-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej dziesięć tysięcy złotych. W tym samym czasie próbę oszustwa zgłosił również inny senior. Kryminalni z rudzkiej komendy rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Policjanci ustalili i wytypowali jednego ze sprawców, który pełnił rolę „kuriera”. Już po niespełna dwóch tygodniach od zdarzenia, mężczyzna został zatrzymany w Nowej Soli.To kolejne zatrzymanie oszusta dzialłającego "pod legendą" w ciągu ostatnich dwóch tygodni.  Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu za udział w przestępstwie. Dziś na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy z Rudy Śląskiej będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy. 

Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy:

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.
  • Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu.

Poinformuj policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Travis

    Cygan ...krótko na temat

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.