Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny martwy łabędź w Dolinie Kochłówki. Co było przyczyną śmierci zwierzęcia?

 • Dodano: 2023-08-04 12:00

Radna Ewa Chmielewska poinformowała w swoich mediach społecznościowych o śmierci kolejnego młodego łabędzia. Ciało zwierzęcia bezwładnie dryfowało na wodzie w Dolinie Kochłówki. Co spowodowało śmierć tego pięknego ptaka? Radna zamierza walczyć o rozwiązanie tej zagadki.

Łabędzia rodzina w rozlewisku

Rudzianie nie mogli wyjść z zachwytu gdy dowiedzieli się, że w Dolinie Kochłówki zamieszkała łabędzia rodzina. Oko szczególnie cieszyły łabędzie maluchy, chętnie fotografowane przez spacerowiczów. Niestety, w mediach społecznościowych pojawiło się również smutne zdjęcie – jedna z mieszkanek zauważyła, że jeden z młodych łabędzi jest martwy, co uwieczniła na fotografii. Niezwłocznie powiadomiła również odpowiednie służby.

Przyczyna śmierci

O sprawie w swoich mediach społecznościowych poinformowała radna Ewa Chmielewska. Martwe zwierzę zostało już wyłowione z rozlewiska – teraz pozostaje ustalić przyczynę jego śmierci. Radna walczy, aby łabędź został przebadany. 

- To już drugi w tym roku z grona młodych łabędzi. Właśnie przygotowuję interpelację, by w takich sytuacjach były wykonywane badania zwierząt. To ważne, by ustalić przyczyny ich śmierci gdyż ostatnio, po znalezieniu martwego dzika w rozlewisku, publikowano na Facebooku spiskowe teorie jakoby woda w rozlewisku była dla zwierząt trująca. Dlatego należaloby raz na zawsze wyjaśnić i zamknąć ten temat – mówi radna Ewa Chmielewska. 

Ustalenie przyczyny śmierci łabędzia pozwoliłoby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. O tym, czy zwierzę zostanie przebadane, z pewnością dowiemy się niebawem!

Komentarze (7)    dodaj »

 • Łukasz

  Te łabedzie nie jedzą chleba, są za mądre. Radna obiecuje zadbać o przebadanie łabędzia, a on w tym samym dniu został skremowany. Niczego się nie dowie, tak jak o losach dzika - topielca. Radna przecenia swoje możliwości

 • Achim

  A ja dalej apeluje żeby zrobić w tym miejscu kąpielisko miejskie.

 • Luki

  Jeszcze rowerki wodne i taras widokowy i most podwieszany w poprzek rozlewiska

 • Malkontent

  Pytanie retoryczne bo chyba wiadomo że przyczyną był ten ściek który redaktor nazywa literacko rozlewiskiem w dolinie Kochłówki ...

 • kurde bele

  żadnego ptactwa wodnego nie powinno się karmić chlebem a szczególnie młodego to dla nich wyrok śmierci

 • Rudolf

  Przyczyną utonięcia był jak zwykle alkohol.

 • Achim

  podaje przyczyne - samotne matki ze swoimi malymi kaszojadami karmily ptaki chlebem - dziekuje za uwage

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również