Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolejny rekord zakażeń. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej?

 • Dodano: 2020-10-21 13:00, aktualizacja: 2020-10-22 08:39

W kraju padł kolejny rekord zachorowań na COVID-19. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 10 040 osób, zmarło też 130 chorych – poinformował dziś resort zdrowia.


Gdzie jest najwięcej nowych zakażeń koronawirusem?

Najwięcej nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowano w województwie małopolskim - 1 315 i mazowieckim - 1 162. Kolejne województwa to: śląskie (1 008), podkarpackie (881), kujawsko-pomorskie (771), wielkopolskie (755), łódzkie (675), lubelskie (658), pomorskie (548), dolnośląskie (462), opolskie (362), warmińsko-mazurskie (348), zachodniopomorskie (285), lubuskie (283), podlaskie (268), świętokrzyskie (259).

Resort podał również, że z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 117 osób. Łącznie zmarło 130 kolejnych osób.

Od początku pandemii w całym kraju obecność koronawirusa potwierdzono u 202 579 osób. Zmarło 3 851 chorych, a wyzdrowiało już 98 884 osoby.


Ile nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w Rudzie Śląskiej?

Według danych sanepidu w Rudzie Śląskiej w ciągu ostatniej doby potwierdzono 66 nowych zachorowań na COVID-19. W sumie od początku pandemii w naszym mieście odnotowano 1453 zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało już 1181. Wynika z tego, że obecnie w Rudzie Śląskiej na COVID-19 chorują 272 osoby. W Rudzie Śląskiej zmarło 27 osób, w tym jedna w ciągu ostatniej doby. To 83-letni mężczyzna.

- To już piąty dzień z rzędu, kiedy otrzymujemy informację o śmierci mieszkańca Rudy Śląskiej zakażonego koronawirusem. Zmarł 83-letni mężczyzna. Niech spoczywa w pokoju. Rodzinie Zmarłego składam wyrazy współczucia - napisał wiceprezydent Krzysztof Mejer. - Sytuacja staje się coraz poważniejsza. 66 nowych przypadków zakażenia odnotowanych dziś w naszym mieście to drugi pod względem wielkości przyrost od początku pandemii. W kraju liczba ta przekroczyła dziś 10 tysięcy - dodał.


Koronawirus w kolejnych rudzkich szkołach

Kolejne potwierdzone zakażenia pojawiły się w rudzkich szkołach. Od dzisiaj do 30 października w całości na zdalne nauczanie przechodzi Szkoła Podstawowa nr 21. Do końca tygodnia z kolei w ten sposób uczy się jedna klasa w Zespole Szkół nr 7 (szkół ponadpodstawowych specjalnych nie dotyczy zawieszenie zajęć stacjonarnych wynikające ze strefy czerwonej). W SP 20 do poniedziałku zdalnie uczyć się będą 4 klasy, a w SP 24 jedna, ale w tym drugim przypadku od jutra do 30 października ten tryb ma dotyczyć wszystkich klas 4-8

Komentarze (9)    dodaj »

 • wicher

  No bez masek we rudzie sl,wolnosc to wolnosc jadom równo,ciekawe ja długo,tak pojadom,

 • AD

  Przedszkola i szkoły podstawowo dalej czynne, seniorzy dalej chodzą po ulicach, Kościoły dalej pootwierane... za 2 tyg będzie po 50 tyś zakażeń...

 • Grzegorz

  Tysiące zarażonych, rośnie liczba zmarłych, a barany nadal bez maseczek po Rudzie Śląskiej paradują...

 • Covidow

  W Urzędzie Miasta też coraz więcej osób chorych lub na kwarantannie, a Urząd dalej otwarty.... Dziwne zachowanie zarządu, jak tak dalej pójdzie sam Zarząd będzie obsługiwał Strony? Bo ci zwykli urzędnicy idą jak mięso armatnie.

 • Lis

  Fakt idziesz do Urzędu załatwić sprawę a gratis dostajesz zarazę, taka ułańska fantazja!

 • PP

  To ile tych zakażen, 10 400 czy 10 040 ???

 • Redakcja

  Bardzo dziękujemy za komentarz. Poprawione. Pozdrawiamy :)

 • PP

  Za co ten minus??? Dziennikarka znów zrobiła "czeski błąd" i podała złe cyferki. Na dole z Facebooka strony MZ wynikało coś innego,więc zapytałam.....No i pomogło....Poprawiła błąd .....Totyle w temacie

 • PP

  Za co ten minus??? Dziennikarka znów zrobiła "czeski błąd" i podała złe cyferki. Na dole z Facebooka strony MZ wynikało coś innego,więc zapytałam.....No i pomogło....Poprawiła błąd .....Totyle w temacie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również