RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolizja 2 samochodów na "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej [WIDEO]

 • Dodano: 2020-12-30 10:30, aktualizacja: 2020-12-30 11:44

W środę, 30. grudnia 2020r. przed godziną 9:00 na rudzkim odcinku DTŚ, na wysokości składu TIC doszło do groźnego wypadku.

Samochód osobowy po pokonaniu "zakrętu mistrzów" wpadł w poślizg, zjechał z środkowego pasa, którym się poruszał i uderzył w samochód znajdujący się na prawym pasie. W wyniku zdarzenia oba samochody wypadły z drogi na pobocze. Jeden z samochodów dachował.

Dachowanie na DTŚ w Rudzie Śląskiej

Kolizja miała miejsce na rudzkim odcinku DTŚ w kierunku Zabrza. Fatalna pogoda i niestosowanie prędkości do panujących warunków przyczyniły się do wypadku. Na miejsce szybko dotarły służby bezpieczeństwa - Pogotowie ratunkowe oraz 2 wozy strażackie. Pogotowie przetransportowało rannych do szpitala. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę w Rudzie Śląskiej apelujemy o ostrożną jazdę, szczególnie na tych odcinkach DTŚ.

Zdarzenie zarejestrowały kamery Business Control MONITORING

Zobacz także

Komentarze (46)    dodaj »

 • max

  Mam prozbię do tych wszystkich kierowców jeżdżących w obecnych warunkach na światłach dziennych żeby pier..... się w pusty łeb to może będą lepiej widoczni . Pozdrawiam życzę szerokiej drogi.

 • KD

  A ja mam prośbę do tych wszystkich co zakładają chińskie ledy z tyłu do podświetlenia tablic rejestracyjnych. Wszystkich jadących za wami oślepiacie to po pierwsze a po drugie zamienniki ledowe nie mają homologacji na UE więc grozi wam zabranie dowodu. Nawet na opakowaniach często pisze że nie do użytku zewnętrznego lub produkt kolekcjonerski.Wieśtuning.

 • Bob budowniczy

  Na razie to Ty pokazałeś że masz pusty łeb bo nawet sieroto pisać nie potrafisz ----"prozbię" w jakim to języku sieroto.

 • brymza

  Deteeska trzeba zamknąc irobic kapitalny remont,anie mondrowac ifaflac kawaly mondrale.

 • Aga

  Tam wystarczy jeżdzić tylko zgodnie z przepisami.

 • Rambo

  alee miałem ubaw jak patologia fikołkuje na poboczu

 • czarston

  tyś je patol tępy Mietku

 • observer

  Radar i wszystko jasne.

 • fajerberga

  Zbyt wolno to ten on nie jechał, ale... Cytat z wątku o dachowaniu bolidu na 1.Maja w Halembie: " Nie ważne czy osoba jechała 150 czy 30. Na drodze powinno być bezpiecznie przy każdej prędkości."

 • ANTYPIRAT

  " ze świon" masz rację debile jeżdzą nie stosując sie do warunków pogodowych, do znaków drogowych, to że sie tacy debile sami pozabijają nikt za nimi nie bedzie płakał,. gorzej bedzie jak ta patologia zabije niewinnych kierowców którzy jeżdża prawidłowo. Tym co sie nie stosują do przepisów o ruchu drogowym zyczę by bezpowrotnie wypadli z drogi, z czasem zostana Ci najlepsi, przy których wszyscy bedziemy bezpiecznie jeździc

 • Smietana

  Tak się dzieje jak jada jak piraci i nie dostosowują prędkośc do warunków jakie istnieje na drodze trochę wolniej a bezpieczniej do celu po co gnac na śliskiej nawierzchni ....

 • szofer

  Smietana jak jadom na wczasy toi prawo na auto zdajom, prawojazdy minimum 6miesiency nauki ito ostrejjazdy iprzepisy kuc na okrąglo noi ostry egzamin.

 • Mieszkaniec

  Bardzo się cieszę że widziałem pomiar prędkości przy UM Ruda Śląska, dziękuję Policji za nadzór nad strefą 30 km/h w Nowym Bytomiu o której była dyskusja po ostatnim potrąceniu pieszego na pasach. Wierzę w naszych kierowców, zachęcam do korzystania z kierunkowskazów przy opuszczaniu skrzyżowań w ruchu okrężnym (rond). Dzięki stosowaniu się do tego prostego obowiązku oszczędzamy czas osób oczekujących na wjazd w ruch okrężny.

 • ANTY UE

  Ja nigdy nie wjeżdżam na rondo gdy nie upewnię się osoba z włączonym kierunkowskazem ma zamiar zjechać z ronda

 • ehh

  Jak GDDKiA nie chce tam postawić fotoradaru na wniosek Miasta to może jakaś akcja obywatelska ? Radni ? Zbierzmy paręnaście tysięcy podpisów i może nam postawią tam radar. To już strach tamtędy jechać. Jedziesz sobie spokojnie lewym pasem i jakiś idiota cię i tak zepchnie do rowu.

 • Kierowca

  Hmm ciekawostką jest gdzie ty na lewym pasie masz pobocze i rów??? Bo jak dla mnie to ten co koziołkował jechał środkowym i by jechał dalej tylko się wystraszył że przybiera lewy......z kontrował i wpadł w poślizg. Fotoradar ogranicza prędkość ale nie rozum i umiejętności danego kierowcy to po pierwsze a po drugie skąd wiesz że jechał więcej niż 80km/h. Rozumiem że masz zawód jasnowidz. Może lepiej zróbmy dla takich idiotów jak ty na obwodnicach tempo 30, fotoradary a w mięście 80km/h pomiędzy przejściami.....

 • ehh

  Chodziło mi o prawy pas. tak trudno się domyśleć z kontekstu ? Tu nie chodzi o umiejętności kierowcy i testowanie kto jest Hamiltonem a kto Groesjanem. Tam powinno się jechać maks 70 i koniec. Jechałem tam mnóstwo razy i naprawdę nie wiem jak przy 70-tce można tam wylecieć. I nie wyzywaj mnie od idiotów bo g..no o mnie wiesz. Może również wyzwiesz tych biedaków którzy na tym filmie dostali znienacka od kretyna ? Drogi są dla wszystkich, także dla tych którzy nie są zawodowymi czy sportowymi kierowcami. Jeśli tego nie pojmujesz to pewnie masz 20 lat. I g... mnie obchodzi czy ktoś potem przyspieszy czy nie jak przejedzie ten zakręt. tTam już było tyle wypadków że głowa boli. Nawet ciebie, o najlepszy kierowco na świecie, może spotkać taki przypadek, gdy jakiś jełop walnie cię w bok i pokoziołkujesz. Będziesz go bronił również ? Jesteś zwyczajnie żałosny.

 • Grześ

  Lewym pasem spokojnie? To właśnie takie myślenie stwarza zagrożenie. Lewy pas jest do wyprzedzania tylko że dzięki takim jak ty prawy jest najszybszy.

 • Ja

  Chyba prawym ;)

 • ehh

  Tak, chodziło mi o prawy pas :) Już jakiś Grześ się czepił no ale trudno. reszta myśli jest bez zmian.

123

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.