Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kolizja na "zakręcie mistrzów". Samochód uderzył w barierki energochłonne

 • Dodano: 2024-06-11 12:00

Na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej doszło ostatnio do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. 

Uderzył w bariery energochłonne na "zakręcie mistrzów"

W niedzielę, 9 czerwca, na "zakręcie mistrzów" na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej pierwszy raz od dłuższego czasu zdarzenia drogowego. Chwilę po godzinie 6:00 kierowca samochodu osobowego marki Mazda, jadący w kierunku Gliwic, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w barierki energochłonne i wypadł z drogi. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. 

Całe zdarzenie nagrały kamery Business Control Monitoring.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Urwis

  Teraz nastała jakaś moda na hałaśliwe wydechy, można bez trudu takiego delikwenta wyłapać ale po co, niech warczą i doprowadzają ludzi do wścieklizny szczególnie w godzinach nocnych. A może nasza policja nie posiada odpowiedniego sprzętu do takich kontroli jak hałas z wydechu samochodu.

 • Mieszkanka

  I co zawiniło? Nie prędkość, a stan techniczny pojazdu! Kiedy wreszcie zamiast łapać na 40 przy starym sądzie zacznie policja dbać o faktyczne bezpieczeństwo WSZYSTKICH uczestników ruchu drogowego i zacznie kontrolować uprawnienia i stan techniczny? Prawko mam od kilkunastu lat, 2 razy w życiu dmuchałam NIGDY nie sprawdzono stanu technicznego, a rocznie przejeżdżam 15k kilometrów. Żenada.

 • Kpina + ironia / szydera

  Mieszkanka: przejeżdżasz 15 kkm rocznie, ale nic ci to nie daje. Byłaś kiedykolwiek świadkiem, jak policja "bada" autokar przed wyjazdem, np. na zieloną szkołę? Sam osobiście po nich dzwoniłem, ale to jest strata czasu. Co gliniarz może ci sprawdzić na drodze? No? No więc sprawdzili stan ogumienia, integralność szyb, stan oświetlenia i to tyle, pomijając dmuchanie szofera. Jak gliniarz ma ci sprawdzić na drodze chociażby stan amortyzatorów? Na oko to może sprawdzić luz na kierownicy, a jak się przejedzie, to stwierdzi, czy bolid hamuje, ale już różnic w sile hamowania nie sprawdzi, bo jak? No więc od tego są BT, żeby wyeliminować trupy z dróg, ale jak który diagnosta podchodzi do badań rzetelnie, to olaboga - się czepia... i tak się to kręci. A ludzie w większości nie wydadzą na bolid ani złotówki, dopóki ten się toczy, no bo przecież jedzie, skręca i hamuje... Ten na filmiku nawet sam skręcił :-)

 • Binia

  Rocznie przejeżdżasz 15kilometrow? Ja dziennie więcej piechotą robię

 • pytajnik

  Jak to tylko 2 razy dmuchałaś?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również