Wiadomości z Rudy Śląskiej

Konkurs Fotografii Górskiej "Lawiny" 2022

  • Dodano: 2022-09-27 09:45

Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI i Klub Fotograficzny "Źródło" z Rudy Śląskiej zapraszają wszystkich miłośników gór, wędrowców, podróżników, turystów, wspinaczy, taterników, alpinistów, himalaistów, grotołazów, narciarzy, snowboarderów, fotografów, zawodowców i amatorów do nadsyłania swoich prac na konkurs fotograficzny o tematyce górskiej.

Konkurs Fotografii Górskiej
"Wytrwałość". fot. Łukasz Cyrus, 2021.

"Zwyciężamy wytrwałością", mawiał wybitny podróżnik, odkrywca i dowódca ekspedycji polarnych Sir Ernest Shackleton. Shackleton, wraz z załogą statku "Endurance" przetrwał 2 mroźne lata (1914-16) na biegunie południowym, kiedy okręt ekspedycji został uwięziony i finalnie zatonął pod naporem lodu. Członkowie wyprawy nie mogąc liczyć na pomoc świata pogrążonego w piekle I wojny światowej, wyruszyli w podróż, która stała się tematem filmów i książek. Polarnicy stawili czoła okolicznościom losu z odwagą i niezłomnością, które inspirują po dziś dzień. Sir Ernest Shackleton zmarł 100 lat temu, 5 stycznia 1922 roku. Dziś, w roku 2022 świat pogrążony jest w kolejnej wojnie. Wytrwałość pozostaje nie do przecenienia.

Zachęcam wszystkich, którzy mają odwagę wyruszyć w nieznane do nadsyłania swoich prac ze światów wertykalnych. Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest temat "Wytrwałość". W nadchodzących dniach rozstrzygną się również losy tegorocznych nagród i sponsorów. Zachęcam do obserwacji bloga i zaglądania do zakładek. Wszelkie potwierdzone informacje będę publikował na bieżąco - informuje Łukasz Cyrus.

Fotografie na konkurs (max. 3) wysyłamy pocztą elektroniczną na adres kfg.lawiny@gmail.com do dnia 28 października 2022. Szczegóły techniczne w Regulaminie KFG "Lawiny" 2022.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Bolek

    Kolesiowski konkurs ZPAF, ciągle te same osoby wygrywają.

  • normalny

    W szkołach zamiast głupich HITów czy ganderów powinni obowiązkowo uczyć o takim Shackletonie i jemu podobnych. Ludziach niezłomnych i szlachetnych. Oni powinni być idolami młodzieży. Teraz niestety bombarduje się młodzież o odwadze "bohaterów" zmieniających orientacje seksualne lub kolorze majtek "celebrytek"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również