Wielki sukces rudzkiej Szkoły Podstawowej nr 17 im. prof. Jana Karskiego! Placówka znalazła się na shortliście prestiżowego konkursu The Plan Award 2025 w kategorii Education. To wyróżnienie dla projektu, który łączy innowacyjne rozwiązania architektoniczne z najwyższą jakością wykonania. Oznacza to, że nasza szkoła, zaprojektowana z myślą o nowoczesnej edukacji oraz dostosowaniu do potrzeb współczesnych uczniów, zyskała uznanie na światowej arenie.
SP nr 17 w Rudzie Śląskiej na shortliście The Plan Award 2025
„Z radością informujemy, że Fabryka Wody w Szczecinie oraz Szkoła Podstawowa w Rudzie Śląskiej znalazły się na shortliście prestiżowego konkursu The Plan Award 2025! To wyjątkowe wyróżnienie dla naszych realizacji, które łączą innowacyjne rozwiązania z wysoką jakością wykonania.” – przekazuje TKHolding Truszczyński & Kobierzewski.
Innowacyjne podejście do architektury edukacyjnej
Projekt szkoły zyskał uznanie dzięki swojemu modułowemu układowi, który minimalizuje ryzyko konstrukcyjne na terenie dotkniętym deformacjami spowodowanymi działalnością górniczą. Unikalny układ budynków pozwala na harmonijne wkomponowanie się w otaczającą niską zabudowę mieszkaniową, a dziedzińce i zielone atria między nimi pełnią funkcję stref rekreacyjnych. Takie podejście nie tylko zapewnia komfort uczniom, ale również wzmacnia związek szkoły z lokalnym krajobrazem, czyniąc ją bezpieczną, otwartą przestrzenią dostępną dla wszystkich.
Czytaj więcej:
- SP 17 w Rudzie Śląskiej - Bielszowicach zmieni się nie do poznania. Oto wizualizacje!
- Pomimo zimy na placu budowy nowej siedziby SP nr 17 postępują kolejne prace [FILM]
- Miasto wstrzymało prace na budowie nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 17 w Bielszowicach
- Budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 17 na ostatniej prostej!
- Szkody górnicze znowu utrudniają budowę nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 17
- Rozbiórka starego budynku Szkoły Podstawowej nr 17 w Rudzie Śląskiej
- Nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 17 gotowy i wyposażony [ZDJĘCIA]
- W nowej siedzibie SP 17 odbyło się miejskie i wojewódzkie rozpoczęcie roku szkolnego
- Szkoła Podstawowa nr 17 w Rudy Śląskiej w finale World Architecture Festival 2025
Wyróżnienie na międzynarodowej scenie
The Plan Award to jedno z najważniejszych wyróżnień w branży architektonicznej, którego laureatami były takie pracownie jak Zaha Hadid Architects czy Foster + Partners. To wielkie wyróżnienie, które potwierdza, że Ruda Śląska staje się miejscem nowoczesnych i wyjątkowych inwestycji w przestrzeń edukacyjną.
„To dowód, że inwestycje w nowoczesną edukację i przyjazną przestrzeń szkolną są zauważane i doceniane nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła jest ambasadorem dobrego designu i wizytówką miasta” – informuje Michał Pierończyk, Prezydent Miasta Ruda Śląska.
Sukces Fabryki Wody w Szczecinie
Na shortliście prestiżowego konkursu The Plan Award 2025 znalazł się także drugi projekt TKHolding – Fabryka Wody w Szczecinie. Fabryka Wody to projekt, który łączy naturę, technologię i design. Przestrzeń ta obejmuje baseny, sauny, strefę spa, kino oraz centrum edukacyjne o powierzchni 8 500 m². Jest to doskonałe połączenie rozrywki, nauki i architektury, które zyskało uznanie międzynarodowego jury.
Grupa projektowa TKHolding, w skład której wchodzą biura architektoniczne Schick Architekci oraz DreamWorlds, specjalizuje się w projektowaniu dużych obiektów użyteczności publicznej, zwłaszcza o funkcji sportowo-rekreacyjnej, hotelowej i edukacyjnej. Działa zarówno w Polsce, jak i za granicą. Historia firmy sięga 1975 roku, a w tym czasie zrealizowano ponad 100 projektów, w tym Park Wodny Rzeszów, Fabrykę Wody w Szczecinie oraz Wodny Park Tychy.