Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kontrole placówek handlowych i gastronomicznych w walce z epidemią

 • Dodano: 2020-12-07 08:15, aktualizacja: 2020-12-07 06:22

Mundurowy z Wydziału Prewencji rudzkiej komendy wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej sprawdzali, czy klienci większych sklepów stosują się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Zwracano również uwagę na przestrzeganie obostrzeń przez sprzedawców i pracowników lokali gastronomicznych.

Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa!


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Rudy Śląskiej policjant wraz z przedstawicielką rudzkiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej sprawdzali, czy na terenie sklepów wielkopowierzchniowych respektowane są obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Sprawdzali oni czy klienci zasłaniają usta i nos, a także czy zachowują dystans społeczny. Przedstawicielka SANEPiD-u zwracała także uwagę na stosowanie zasad bezpieczeństwa i higieny przez pracowników sklepów. Cieszy fakt, że kierownictwo centrum handlowego również podejmuje działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pracownicy ochrony wyposażeni są w maseczki ochronne, które rozdają zapominalskim klientom, aby na terenie sklepów nie było nikogo bez zasłoniętych ust i nosa . Podczas działań nie odnotowano żadnego przypadku nieprzestrzegania przepisów. Stosowanie w tych właśnie miejscach obostrzeń związanych z dystansem społecznym, zakrywaniem ust i nosa oraz dezynfekcją rąk, wpływa na nasze zdrowie.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Rr

  Teraz Straż Miejską niech się wykazuje , walić mandaty ile wlezie tym kretynom bez maseczek albo noszącym na ustach albo brodzie.

 • emerytka

  pałować i jeszcze raz pałować tych bez maseczek, za odmowe szczepienia tak samo

 • Leszek

  Pałować? No ja, marzy ci się na starość... albo jakoś nostalgio za starymi czasami minionego ustroju, a szczepienia są dobrowolne... Poza tym idź się sama zaszczep na ochotnika przetestować, jak podziało na kogoś 55+, bo jak pisze w ulotce Pfizera, tego producent nie sprawdził... Skutki uboczne też są ciekawe, no ale Niedzielski Elvis, doktor ekonomii, twierdzi co innego do kupy z jego bezimiennymi specjalistami.

 • Mieszkaniec

  Puknij sie w ten gupi łeb

 • Zdrowyczlowiek#

  Się sama zaszczep twój pusty lep.

 • QW

  Haha RICHAT

 • ja genau

  zdj nr 2 - przedstawicielka sanepidu i policjant na ruchomych schodach nie zachowuja dystansu spolecznego jadac go kontrolowac...dejcie sie po mandacie lepi a nie robcie z ludzi tresowanych zwierzat. najpierw sami przestrzegejcie tych durnych przepisow a potem sprawdzejcie, czy tyz zachowuja sie jak marionetki.

 • ehs

  Może dla odmiany w walce z epidemią otworzą normalnie przychodnie? Lekarze nie chca przyjmować pacjentów, a eporady moga sobie .... Ciekawe, ze ci sami lekarze prywatnie nie maja problemu z covidem :(

 • Tomasz

  Są otwarte.

 • waluś

  Nie wszystkie.

 • Ziga z Wirku

  Boluś, co Ty o tym sądzisz?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.