Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kontrole placówek handlowych i gastronomicznych w walce z epidemią

 • Dodano: 2020-12-07 08:15, aktualizacja: 2020-12-07 06:22

Mundurowy z Wydziału Prewencji rudzkiej komendy wraz z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej sprawdzali, czy klienci większych sklepów stosują się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Zwracano również uwagę na przestrzeganie obostrzeń przez sprzedawców i pracowników lokali gastronomicznych.

Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa!


W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Rudy Śląskiej policjant wraz z przedstawicielką rudzkiej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej sprawdzali, czy na terenie sklepów wielkopowierzchniowych respektowane są obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Sprawdzali oni czy klienci zasłaniają usta i nos, a także czy zachowują dystans społeczny. Przedstawicielka SANEPiD-u zwracała także uwagę na stosowanie zasad bezpieczeństwa i higieny przez pracowników sklepów. Cieszy fakt, że kierownictwo centrum handlowego również podejmuje działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pracownicy ochrony wyposażeni są w maseczki ochronne, które rozdają zapominalskim klientom, aby na terenie sklepów nie było nikogo bez zasłoniętych ust i nosa . Podczas działań nie odnotowano żadnego przypadku nieprzestrzegania przepisów. Stosowanie w tych właśnie miejscach obostrzeń związanych z dystansem społecznym, zakrywaniem ust i nosa oraz dezynfekcją rąk, wpływa na nasze zdrowie.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Rr

  Teraz Straż Miejską niech się wykazuje , walić mandaty ile wlezie tym kretynom bez maseczek albo noszącym na ustach albo brodzie.

 • emerytka

  pałować i jeszcze raz pałować tych bez maseczek, za odmowe szczepienia tak samo

 • Leszek

  Pałować? No ja, marzy ci się na starość... albo jakoś nostalgio za starymi czasami minionego ustroju, a szczepienia są dobrowolne... Poza tym idź się sama zaszczep na ochotnika przetestować, jak podziało na kogoś 55+, bo jak pisze w ulotce Pfizera, tego producent nie sprawdził... Skutki uboczne też są ciekawe, no ale Niedzielski Elvis, doktor ekonomii, twierdzi co innego do kupy z jego bezimiennymi specjalistami.

 • Mieszkaniec

  Puknij sie w ten gupi łeb

 • Zdrowyczlowiek#

  Się sama zaszczep twój pusty lep.

 • QW

  Haha RICHAT

 • ja genau

  zdj nr 2 - przedstawicielka sanepidu i policjant na ruchomych schodach nie zachowuja dystansu spolecznego jadac go kontrolowac...dejcie sie po mandacie lepi a nie robcie z ludzi tresowanych zwierzat. najpierw sami przestrzegejcie tych durnych przepisow a potem sprawdzejcie, czy tyz zachowuja sie jak marionetki.

 • ehs

  Może dla odmiany w walce z epidemią otworzą normalnie przychodnie? Lekarze nie chca przyjmować pacjentów, a eporady moga sobie .... Ciekawe, ze ci sami lekarze prywatnie nie maja problemu z covidem :(

 • Tomasz

  Są otwarte.

 • waluś

  Nie wszystkie.

 • Ziga z Wirku

  Boluś, co Ty o tym sądzisz?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.