Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kryminalni z Rudy Śląskiej zatrzymali 39-letnią amatorkę narkotyków!

 • Dodano: 2023-02-23 14:00, aktualizacja: 2023-02-24 07:46

Policjanci z Rudy Śląskiej wciąż walczą z osobami mającymi powiązania z narkobiznesem. Tym razem w ich ręce wpadła 39-letnia rudzianka. Kobieta została zatrzymany z niewielką ilością narkotyku, ale w trakcie przeszukania kryminalni ujawnili u niej już większe ilości marihuany i amfetaminy.

Zatrzymana rudzianka z narkotykami 

Kryminalni z rudzkiej komendy prowadząc rozpoznanie operacyjne do jedne z prowadzonych spraw narkotykowych, zatrzymali 39-latkę, która posiadała zabronione substancje. Całe jej zapasy marihuany i amfetaminy zostały zarekwirowane przez policjantów. W najbliższym czasie o losach podejrzanej zdecyduje prokurator i sąd.

Mając na uwadze nasilające się zjawisko związane z produkcją i handlem narkotykami, policjanci już dawno wypowiedzieli wojnę producentom oraz dilerom śmiercionośnych środków. Prawie codziennie nasi policjanci zatrzymują dilerów narkotykowych lub osoby posiadające narkotyki. Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców. Często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje „wyłuskaniem” dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od uzależnienia.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej.

Komentarze (4)    dodaj »

 • zbuk

  Kobieta to amatorka, mężczyzna to diler...

 • jo

  zrob po ribce ;D

 • Rudolf

  Rada dla rudzkiej policji - zmieńcie tego czlowieka, ktory pisze dla was te artykuły. Fatalny poziom. Przez takie teksty ludzie się z was śmieją.

 • wujekdobrarada

  Rudolf, wyślij CV do portalu i napisz coś porządnie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również