RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Krzysztof Toboła kandyduje na prezydenta Rudy Śląskiej!

 • Dodano: 2022-07-18 15:00, aktualizacja: 2022-07-21 13:30

Krzysztof Toboła to kolejny kandydat na prezydenta, który postanowił zawalczyć o to stanowisko w najbliższych przedterminowych wyborach. Poznajcie go bliżej!

Kolejny kandydat na liście

Kandydatów na stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej przybywa. Oficjalnie do ich grona dołączył Krzysztof Toboła, który już wcześniej rozważał kandydaturę. Swoją decyzję uzasadnił tym, że od lat związany jest z miastem, które uważa za dobrze położone komunikacyjnie, zielone oraz pełne wyjątkowych mieszkańców. Przyznaje jednak, że ostatnimi czasy w mieście nie dzieje się najlepiej. 

- Nie wszystko w tym mieście idzie w dobrym kierunku, dlatego postanowiłem ubiegać się o stanowisko prezydenta miasta. Miasto potrzebuje świeżości, impulsu, wizji, spojrzenia z perspektywy. Trzeba przestać mówić „że się nie da”.  – mówi Krzysztof Toboła.

Twierdzi, że miasto musi czerpać wzorce z innych dobrze rozwijających się miast i te sprawdzone, efektywne pomysły oraz koncepcje wdrażać. 

Pierwsze punkty programu wyborczego

Przy okazji Krzysztof Toboła podzielił się z nami pomysłami, jakie ma zamiar wdrożyć jako potencjalny prezydent. Wspomina m.in. o stworzeniu przestrzeni dla inwestycji.

- Konieczne jest stworzenie odpowiedniej, kompleksowej infrastruktury przemysłowej i technologicznej. A to przełoży się na miejsca pracy, finanse miejskie, lepsze i bardziej komfortowe życie mieszkańców. 

Nie zapomina także o mieszkańcach miasta – chciałby, aby mieli w Rudzie Śląskiej wszystko, czego potrzebują.

- Kluczowa jest również polityka społeczna. Przecież to ludzie są najważniejsi.  Zależy mi też na tworzeniu różnych aktywności kulturalnych i integracyjnych, aby każdy mieszkaniec i ten najmłodszy jak i ten najstarszy, mógł przyjemnie spędzać swój wolny czas, nie wyjeżdżając w tym celu do innych miast. Trzeba pozwolić mieszkańcom czynnie uczestniczyć w życiu naszego miasta. A ich oczekiwania muszą być drogowskazem dla włodarzy miasta.

Krzysztof Toboła podkreśla, że Ruda Śląska jest nierozerwalnie związana ze śląską kulturą i „godką”, więc zamierza je kultywować. 

Krzysztof Toboła – życiorys

Krzysztof Toboła to kochający mąż i ojciec trójki dzieci. Ma ma 54 lata. Jest nauczycielem, wykładowcą i przedsiębiorcą. Od czwartego roku życia mieszka w Rudzie Śląskiej. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Politologia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończył również uniwersyteckie studia doktoranckie - aktualnie jest w trakcie przygotowywania dysertacji doktorskiej. 

Krzysztof Toboła jest członkiem Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej oraz egzaminatorem w Izbie Rzemieślniczej w Katowicach. Jest również członkiem Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych Związku Rzemiosła w Warszawie.

Angażuje się w sprawy samorządowe miasta. Inicjował wielu projektów na rzecz społeczności lokalnej. Jest propagatorem inicjatywy „Ruda miasto przyszłości”. W związku ze swoim wykształceniem technicznym oraz jako pasjonat motoryzacji od wielu lat jest właścicielem wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego składającego się z profesjonalnego warsztatu samochodowego, działu wdrażania nowoczesnych technologii motoryzacyjnych oraz działu sprofilowanego doradztwa. Miłośnik dobrej książki, szachów i sportów wodnych. 

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj »

 • Kpiny z ludzi

  Chyba żartujecie. Spójrzcie na opinie o warsztacie na google - 1/4 z nich to rodzina lub konta z 1 opinią. Nawet tutaj nie widać uczciwości, to jak ma być na stołku prezydenta? XD

 • Kochłowice Love

  Jeśli Pan Toboła wygra te wybory to będzie pierwszym i jedynym Prezydenta Miasta w Polsce, który nie będzie potrzebował swoich zastępców, bo to on wszystko wie i umie najlepiej, wszystko musi być tak jak on wymyśli inne wizję są nie do przyjęcia. Tak jak Toboła rozpier...koło Kukiz'15 w Rudzie tak rozpier...to miasto do końca. Uczniom w swoim warsztacie nie pozwoli nawet śrubki z auta odkręcić, na każdą jedna imprezę czy spotkanie zawsze spóźniony min. 30 min. Kocuj weź się opamiętaj i nie rób wstydu Kukizowi zbierając podpisy dla tego Judasza Toboły

 • obywatel RŚ

  odpowiedni człowiek na to miejsce, wykształcony, znajacy sie na polityce, rozumiejący potrzeby innych.To że część niedouczonych go nie popiera nie ma sie czym martwić, większość chce dobrej zmiany, nie ma sie co przejmować tą niższą klasą oni sami nie wiedzą co chcą.Popieramy tego kandydata z pełną odpowiedzialnością

 • qq

  Jestem wykształcony i właśnie dlatego go nie poopieram lub powinienem napisać "ciebie" ? Zresztą 99% mieszkańców go nie popiera oprócz rodziny i tych co liczą na frukty :)

 • vice

  "większość chce dobrej zmiany" mein Gott !!!, Posta powinieneś zacząć od "zaprawdę powiadam wam" To piszesz, ze zna się na polityce i mimo to chce być politykiem??? "czegoś tu nie rozumiem" jak by powiedział jeden z kandydatów.

 • boluś

  obywatel BEŁKOT' niydoucyni"niższo klasa' niy bój żaby ' to sie do leczyć !

 • vice

  Ale tylko terapią niestandardową

 • Niki

  Liczą się ludzie? Jakoś aut przed warsztatem nie widzę, uczniowie plewia trawę na chodniku zamiast uczyć się zawodu mechanika. O zgrozo, to nie komuna gdzie można było pomiatać młodymi ludźmi przyuczajacymi się do zawodu.Ktoś taki chce rządzić Miastem, biada jego mieszkańcom.

 • Obserwator

  Jeśli nie będzie zmiany władz to będzie jak w Rosji. 1 Putin i jego ekipa.

 • Kozel

  Putinowską telewizje publiczną już mamy :) Te same oddane jedynemu władcy obłąkane twarze, te same farmazony, ta sama nagonka i propaganda. TVP1 niczym kompletnie nie różni się od Rossija 1. Czy ja chcę słuchać tych samych bredni w Rudzie ? Raczej nie, Ruda potrzebuje ludzi nie uwikłanych w żadne ogólnopolskie partie więc raczej moim kandydatem będzie MP. W drugiej turze MP lub KM. MW jest posłem partii władzy. Mógł zostać w mieście w RM ale warszawka lepsza.

 • Kochlowiczanin

  Ale bez przesady że ten koleś będzie prezydentem on w życiu sam siebie ogarnąć nie potrafi dajcie mi jedną imprezę oficjalną Na którą ten pan się nie spóźnił ten pan był spóźniony nawet na swój ślub prawdopodobnie.

 • boluś

  RÓŻOWY PANTEREK zmiynioł image ?

 • Ziga z Wirku

  Swego czasu naprawiałem u niego samochód. Bardzo uczciwy i mądry człowiek.

 • jorg

  Skoro jest dobry w swoim fachu czyli mechanika samochodowa to niech przy niej pozostanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.