Wiadomości z Rudy Śląskiej

Który fotoradar na Śląsku wykonuje najwięcej zdjęć? O dziwo nie ten na Zakręcie Mistrzów!

  • Dodano: 2023-08-07 15:15

Na śląskich drogach fotoradarów nie brakuje i jak się często okazuje, stawiane są one w słusznych miejscach. Najpopularniejszym przykładem dobrego zlokalizowania fotoradaru jest urządzenie ulokowane na „Zakręcie Mistrzów” w Rudzie Śląskiej. Okazuje się jednak, że nie ten fotoradar wykonuje najwięcej zdjęć. 

Najbardziej zapracowany fotoradar w województwie

Piratów drogowych nie brakuje – z tego powodu fotoradary codziennie rejestrują po kilkanaście przypadków przekroczenia prędkości. Jedne z nich wykonują więcej zdjęć, inne – znacznie mniej. Dotychczas rekordzistą był fotoradar w Rudzie Śląskiej, znajdujący się na słynnym „Zakręcie Mistrzów” na DTŚ. Urządzenie stanęło w tym miejscu, aby zapobiegać licznym zdarzeniom drogowym – zdarzało się, że dochodziło do nich nawet kilka razy dziennie. Od czasu ustawienia fotoradaru, liczba zdarzeń drogowych na słynnym już zakręcie spadła niemalże do zera. 

Który wykonał najwięcej zdjęć?

Rudzki fotoradar stracił miano najbardziej zapracowanego w naszym województwie. W tym roku większą ilość wykroczeń zarejestrowało urządzenie z innego dużego miasta.

- W tym roku najwięcej naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości w woj. śląskim zarejestrował fotoradar w Gliwicach na węźle Sośnica – 6, 7 tys. – podaje Biuro Informacji i Promocji GITD.

Jak widać, na tym odcinku bardzo często dochodzi do przekroczenia prędkości. Jak myślicie, jak bardzo wzrośnie liczba wykroczeń w tym miejscu do końca 2023 roku? Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również