Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kurtyna dezynfekcyjna stanęła przed Domem Pomocy Społecznej Senior

  • Dodano: 2020-05-21 12:30, aktualizacja: 2020-05-25 09:08

Kolejna kurtyna dezynfekcyjna stanęła na terenie naszego miasta. Urządzenie to zwiększy bezpieczeństwo podopiecznych i personelu Domu Pomocy Społecznej Senior.

- Kurtyna dezynfekcyjna została zamontowana dziś przy wejściu do placówki. To już trzeci łuk do dezynfekcji, który zainstalowaliśmy w ostatnim czasie. Dwa wcześniejsze urządzenia ustawione zostały przed szpitalem w Goduli i Bielszowicach - napisała Grażyna Dziedzic. - Koszt jednej bramy to niemal 23 tys. zł. Zakupów dokonaliśmy ze środków budżetu miasta - dodała.

Kurtyny włączają się automatycznie. Dzięki temu wszyscy przechodzący przez bramę są poddani dezynfekcji 360 st., ale dzięki specjalnej technologii nie ulegają zmoczeniu. Mikrokrople uwalniane przez system wnikają w pory ubrań, co sprzyja zabijaniu wirusów.

- Zdobycie tych łuków nie było wcale proste, bo o tego rodzaju urządzenia jest teraz bardzo ciężko. Zamówienie składaliśmy już kilka tygodni temu, ale nastąpiły problemy ze zdobyciem na rynku potrzebnych podzespołów. Choć nie było łatwo, to wreszcie sprzęt jest! Niech dobrze służy mieszkańcom i pracownikom - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.