Lidia Fidura z Rudy Śląskiej, awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w boksie kobiet, które trwają w Stambule.
Lidia Fidura na podium Mistrzostw Świata!
16 maja był świetnym dniem dla polskiego boksu olimpijskiego – na Mistrzostwach Świata w Stambule reprezentantka GUKS Carbo Lidia Fidura (+81 kg) wygrała walkę ćwierćfinałową i zagwarantowała sobie medal! Lidia Fidura w pojedynku o wejście do strefy medalowej zdeklasowała Ukrainkę Marię Lowczyńską. Z tą samą rywalką Polka wygrała jednogłośne przed 3 laty w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska.
Od początku poniedziałkowa walka układała się po myśli zawodniczki ze Śląska. Pierwszą rundę wygrała 4:1, a bardzo wysoko prowadziła po drugiej, kiedy dodatkowo Ukrainka dostała dwa ostrzeżenia. W tej sytuacji tylko kataklizm mógł odebrać zwycięstwo Lidii Fidurze. Na szczęście nic złego się nie stało, a ogłoszenie wyniku było tak naprawdę formalnością.
Rudzianka jest utytułowaną pięściarką
Rudzianka jest utytułowaną pięściarką, a sporty siłowe, w tym boks, profesjonalnie uprawia od ponad 16 lat. Na co dzień służy w gliwickiej drogówce. Pięściarka należy do gliwickiego klubu GUKS Carbo. W ringu zdobyła już tytuł mistrzyni Europy, 15 tytułów mistrzyni Polski, brązowy medal Igrzysk Europejskich i wiele, wiele innych.
– Przygodę ze sportem zaczynała od uprawiania karate, ale jeszcze jako juniorka trafiła pod skrzydła Henryka Wilka i trenerów GUKS Carbo. W Gliwicach w nieistniejącej już hali przy ul. Dubois uczyła się boksu i tam zdobywała pierwsze medale dla gliwickiego klubu. W 2018 roku jej kariera przyhamowała. Na Mistrzostwach Europy nabawiła się kontuzji, która uniemożliwiła walkę o złoty medal. Po wyleczeniu urazu i rehabilitacji wróciła na ring, wygrywając dwie ostatnie edycje Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w boksie kobiet – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Gliwicach.
Teraz przed Lidią Fidurą półfinałowa walka z Turczynką Sennur Demir. Walka odbędzie się już jutro.