Wiadomości z Rudy Śląskiej

Makabryczne odkrycie przy ul. Norwida. Na ławce leżały zwłoki mężczyzny!

 • Dodano: 2023-09-07 14:15

Na ławce przy ul. Norwida ujawniono zwłoki mężczyzny. Ustalono już tożsamość denata. Jak się okazało, minionej nocy mężczyzna został wylegitymowany przez strażników miejskich i odmówił przyjęcia pomocy.

Zwłoki mężczyzny na ławce w Rudzie Śląskiej

We wtorkowy poranek, 5 września, strażnicy miejscy zauważyli leżące na ławce zwłoki mężczyzny. Do zdarzenia doszło przy ul. Norwida za marketem "Biedronka". Na miejsce wezwani zostali medycy i policjanci. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. 

Tożsamość denata jest znana rudzkim służbom, ponieważ jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek strażnicy miejscy legitymowali tego mężczyznę. Jest to 45-latek bez miejsca zamieszkania. Podczas kontroli jako aktualne miejsce przebywania wskazał mieszkanie swojego brata, które znajduje się niedaleko miejsca, w którym ujawniono zwłoki. Mężczyzna w przeszłości notorycznie odmawiał przyjęcia pomocy od strażników. Tym razem niestety na pomoc było już zbyt późno.

– Strażnicy w nocy go legitymowali. Starali się pomóc, ale on nie chciał żadnej pomocy, nie chciał skorzystać z noclegowni. Nie było też podstaw żeby go wezwać do szpitala, bo był normalnie sprawny – powiedział Marek Partuś, Komendant Miejski Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Jak dodał, okoliczności śmierci mężczyzny będą wyjaśniać policjanci, jednak wstępne oględziny nie wskazywały, aby przyczyniły się do niej osoby trzecie. Dokładne przyczyny wyjaśnić ma sekcja zwłok.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Kochłowiczanin

  Jak zwykle, kiedy komentujący obrzucają się obraźliwymi komentarzami, to reakcja bezrefleksyjnie je zamieszcza. Ale kiedy się napisze jakąkolwiek uwagę na temat jakości artykułu, czy jego autora, to już redakcja zamiata taki artykuł pod dywan. To jest profesjonalizm?? Skoro poprzedniego mojego komentarza nie zamieściliście, to może chociaż ten?

 • Kochłowiczanin

  Noooo, szacun! Dziękuję za publikację!

 • boluś

  Rudi 'sprawdż co wciągosz tym CZERWONYM KINOLEM ? Chyba ci sie proszki po'epcoły "

 • uczeń Rudolfa

  A co wyprowadzasz się ?

 • xD

  Czyli będziesz następny ?

 • tom

  strażnicy miejscy bardzo sprawnie działają przy wystawianiu mandatu za, wg nich, nieprawidłowe parkowanie... otrzymałem mandat i punkty karne bo tył samochodu wystawał 15 cm za słupek znaku, a ja śpieszyłem się na umówioną wizytę u lekarza... na Hallera 61 nie pomogły żadne próby tłumaczenia, funkcjonariusz był bezwzględny... w przypadku tego nieszczęśnika funkcjonariusze przymknęli jednak oko na sytuacje kryzysową... może ich to przerosło?

 • Bykowinianin

  Odkrycie byłoby makabrycznym w tedy, jak denat bylby poćwiartowany, z roztrzaskaną głową itp. Odkrycie było raczej smutne, tragiczne. (*)

 • Rudolf

  Miasto samo oczyszcza się z brudu.

 • Rudzianka

  Rudi na Ciebie też przyjdzie czas. Skandaliczy komentarz. Znałeś denata, żeby tak pisać.

 • Jedyn

  Žycza ći co byś łôstoł takim brudym..

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również