RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mała rudzianka walczy z białaczką! Ruszyła zbiórka na jej leczenie

 • Dodano: 2022-02-11 14:30

Maja to cudowna 4-latka, która cieszy się dzieciństwem. Niestety, nad małą rudzianką wiszą czarne chmury w postaci ciężkiej choroby – białaczki. Rodzice Mai walczą o życie córki na wszelkie możliwe sposoby, a teraz potrzebują naszej pomocy. Uruchomiono zbiórkę na leczenie dziewczynki – celem jest zebranie 30 000 złotych.

Życie stanęło na głowie

4-letnia Maja to pogodna dziewczynka, która dotychczas mogła cieszyć się beztroskim dzieciństwem u boku rodziców i starszego brata. Wszystko zmieniło się 7 stycznia tego roku, kiedy dziewczynka została skierowana do szpitala z powodu nieprawidłowych wyników badań w przebiegu infekcji dróg oddechowych i skrajnej niedokrwistości. Małej rudziance przetoczono krew, gdyż jej stan wskazywał na zagrożenie życia. Wykonano szereg badań aby ustalić, co dolega Mai. Rodzice usłyszeli diagnozę, której w życiu się nie spodziewali – ostra białaczka limfoblastyczna typu B.

To dopiero początek

Dalsza diagnoza ujawniła kolejne nieprawidłowości w stanie zdrowia małej Mai. Rezonans magnetyczny wykazał zmiany niedokrwienne w mózgu oraz krwawienie do układu komorowego. Mimo że dziś po krwawieniu nie ma śladu, w miejscu wynaczynienia pozostał obrzęk 1 stopnia, który może mieć wpływ na dalszy rozwój neurologiczny małej rudzianki.

-Maja musiała stanąć do walki, z której musi wyjść zwycięsko. Nie widzimy innej opcji! Jest w trakcie chemioterapii i wymaga stałej opieki. - czytamy w opisie zbiórki, sporządzonym przez rodziców Mai.

Ruszyła zbiórka na leczenie

Rodzice Mai dzielnie walczą o zdrowie córki, jednak nie są w stanie pokryć samodzielnie kosztów leczenia dziewczynki. Po leczeniu szpitalnym małą rudziankę czeka terapia podtrzymująca chemią doustną, a także będzie musiała przyjmować kosztowne leki. Dalsze leczenie będzie odbywało się w domu, dlatego rodzice Mai chcą stworzyć dla niej jak najlepsze warunki do powrotu do zdrowia. W tym celu uruchomiono zbiórkę internetową – celem jest zebranie 30 000 złotych.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć w poniższy baner!

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj »

 • Joanna Chmielewska

  Na leczenie poszpitalne oddziały szpitale wydają leki !

 • Andrzej

  Moja córcia by się z Tobą chętnie pobawiła bo ma tylko trochę więcej latek co Ty. Wracaj skarbie szybko do zdrowia, bądź silna i się nie poddawaj

 • Figa

  Ale tak konkretnie to na co te pieniądze - bo co znaczy najlepsze warunki do powrotu do zdrowia. Jakiś konkretny lek jest potrzebny czy co.

 • DoFiga

  Po leczeniu szpitalnym czeka ją terapia podtrzymująca w domu chemią doustną. Na to, oraz inne leki i potrzeby związane z długotrwałym leczeniem niezbędne są środki finansowe. Wystarczy dokładnie przeczytać artykuł...Nikt nikogo przecież nie zmusza do wpłat , takie komentarze są zbędne.

 • Figa

  Wystarczy podać nazwę leku po to by wymóc na NFZ refundację. Przecież taki osób jest masa w całym kraju. I niestety jeżeli nic z tym nie zrobimy, to za niedługo nic nie będzie refundowane. Artykuł przeczytałam dokładnie, ale nie zawiera żadnych konkretów. Wystarczy się nie czepiać, tylko trzeba zacząć działać w sprawie zmian refundacji leków.

 • WTF

  Jprd o co tu chodzi? Rząd łupi nam 9% składkę na lecznictwo a jak trzeba kogoś leczyć to ludzie muszą zbiórki organizować? A może nasze pieniądze zamiast na leczenie obywateli są rozdawane nierobolom i emerytom? Brak słów na tą mafię pisowską

 • Ola

  Na 500 + .Emeryci całe życie opłacali ZUS ,aby otrzymać eryture.Nikt im niczego nie daje za darmo.

 • BS63

  no, może jednak nie "całe życie". 20, 30, 40, rzadko 50 lat (niedawno wystarczało 15 lat pracy a teraz 4 dzieci i emeryturka leci)

 • Mocarska

  Przy białaczkach wszystko jest refundowane nie rozumie tej zbiórki a po drugie na oddziałch są fundację które pomagają

 • Kiki

  2 lata brak kontrakt z lekarzami i 2 lata chronienia starci ktorzy radosni i zaszczepieni bez masek lataja po centrach handlowych. Ja nie mam odbora się dla takich dziadow podseca. A na leczenie dziecka pieniadze mają byc i kropka. Jak sie posiadanie nie szczepia to niech placa za terapie z wlasnej kasy.

 • Znafca

  Chopie... czytoł żeś te twoje wypociny? Ani jednego zdania niy idzie zrozumieć

 • Zenobiusz

  pisowską? A wcześniej nie trzeba było robić zbiórek pieniędzy na leczenie?

 • erwin

  wtf od emerytów daleko, robili na ciebie żebyś mioł darmowo szkoła i leczenie ze składek rodziców by nie wystarczyło

 • fajerberga

  No popatrz a mafia platfusów chciała prywatyzować i zamykać szpitale bo ich za dużo.Wystarczyło być celebrytą z tvn i już cię ministrem zdrowia robili.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.