Wiadomości z Rudy Śląskiej

Małżeństwo z Rudy Śląskiej podziękowało policjantom za pomoc w czasie kwarantanny

  • Dodano: 2020-10-27 06:15, aktualizacja: 2020-10-27 06:27

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej insp. Mariusza Luszawskiego wpłynęły podziękowania od rodziny, która przez prawie miesiąc była na kwarantannie.

Małżeństwo rudzian wyraziło swoją wdzięczność za zaangażowanie, pomoc oraz wsparcie jakie otrzymali od rudzkich policjantów i swojego dzielnicowego. Policjanci nie zwalniają tempa pracy, a w związku ze wzrostem ilości zakażeń, stróże prawa prowadzą coraz więcej kontroli miejsc odbywania kwarantanny.

Policjanci od początku pandemii koronawirusa i wprowadzonych z nią środków ostrożności, wspierają społeczeństwo oraz instytucje publiczne w walce z epidemią. Mundurowi od wielu miesięcy realizują szereg zadań związanych z pomocą mieszkańcom oraz troską o przestrzeganie obowiązujących zaleceń i przepisów mających ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń wirusem. Jednym z głównych zadań mundurowych jest sprawdzanie, czy osoby objęte kwarantanną domową przebywają w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy.

W swoim liście przesłanym do Komendanta Miejskiego Policji w Rudzie Śląskiej, małżeństwo rudzian napisało :

"Razem z mężem odbywaliśmy prawie miesięczną domową kwarantannę i byliśmy kontrolowani przez patrole policyjne. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że odbywało się to w bardzo przyjazny sposób. Policjanci zawsze byli bardzo uprzejmi, dopytywali czy czegoś nam nie potrzeba. Wyczuwaliśmy autentyczną troskę i zaangażowanie i przyznajemy, że taki sposób relacji bardzo pozytywnie wpływa na osoby pozostające zamknięte w domu. Na pochwałę zasługuje również nasz dzielnicowy Pan Sebastian Bieniasz, który dzwonił do nas i dopytywał o ewentualne potrzeby. Widać, że czuje się naprawdę odpowiedzialny za swój rejon i ludzi tam mieszkających. Nie mieliśmy do tej pory styczności z policjantami w takim zakresie, dlatego nasz podziw dla nich jest naprawdę duży. Dobrze wiedzieć, że tacy odpowiedzialni i troskliwi ludzie opiekują się nami.”

Komentarze (3)    dodaj »

  • Lolo

    Czesć i Chwała dobrej policji

  • Magda

    POSTAWA GODNA POCHWAŁY!

  • No można

    Brawo !!! Panowie jesteście SUPER

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również