Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miała podwoić oszczędności, a straciła 27 tys. zł! 54-latka oszukana na "inwestycje"

  • Dodano: 2023-09-04 15:45

W miniony piątek kolejna rudzianka padła ofiarą oszustów. Tym razem kobieta sama odpowiedziała na ogłoszenie z obietnicą szybkie zysku poprzez inwestycje giełdowe. 54-latka straciła 27 tysięcy złotych.

Rudzianka oszukana na "inwestycje giełdowe"

W piątek 1 września do rudzkich policjantów zgłosiła się 54-letnia rudzianka, która dała się nabrać na obietnicę szybkiego zarobku. Kobieta znalazła w Internecie ogłoszenie, według którego w krótkim czasie miała podwoić swoje oszczędności. Zachęcona obietnicą szybkiego zysku nawiązała kontakt. Okazało się, że jeśli przeleje pieniądze to jeszcze tego samego dnia może mieć dwukrotność tego, co zainwestuje. Rudzianka bez namysłu przelała swoje oszczędności. Niestety, "inwestycja" nie zwróciła się, a po oszczędnościach nie został żaden ślad.

– Pani chciała szybciutko zyskać na inwestycjach giełdowych i dala się wrobić oszustowi, który ją oszukał na 27 tysięcy – powiedział asp. Szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Policjanci wciąż ostrzegają przed sztuczkami oszustów i apelują o rozwagę. Jak widać niestety bezskutecznie. Widząc informację o łatwym i szybkim zysku, warto pamiętać, że jest to prawdopodobnie oszustwo. Zwykle oszuści nalegają na szybkie działanie, a wszystko odbywa się w pośpiechu, dlatego warto spokojnie przeanalizować każde takie ogłoszenie i nie podejmować decyzji pod wpływem impulsu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również