Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przemysłowa rewolucja: Jak Ruda Śląska zachęca do inwestowania

  • Dodano: 2023-09-28 08:00, aktualizacja: 2023-09-28 08:19

Lista przedsiębiorców, którzy wybrali Rudę Śląską na miejsce realizacji swoich inwestycji, stale się powiększa, a miasto przygotowuje kolejne tereny do sprzedaży. W październiku odbędzie się przetarg dotyczący nieruchomości przy ul. Starej, przeznaczonej pod obiekty produkcyjne, magazynowo-składowe oraz usługowe. Władze miasta stawiają na doskonalenie obsługi partnerów biznesowych, czego przykładem był udział w projekcie Województwa Śląskiego „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”.

Ruda Śląska: Dynamiczny rozwój inwestycji i doskonała obsługa biznesowa

- Dobra współpraca z przedsiębiorcami jest kluczowa dla każdej gminy, a w przypadku miasta mierzącego się z wyzwaniami transformacji energetycznej nabiera szczególnego znaczenia – podkreśla wiceprezydent Jacek Morek, przewodniczący Zespołu ds. obsługi inwestora w Rudzie Śląskiej.

– Złożony z przedstawicieli różnych wydziałów zespół funkcjonuje w naszym urzędzie od ponad ośmiu lat, cały czas staramy się szukać dobrych praktyk i optymalizować obsługę inwestorów – dodaje.

Projekt „Standardy obsługi inwestora w samorządzie” został zrealizowany przez Województwo Śląskie w partnerstwie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A. Jego głównym celem było zaangażowanie kadry kierowniczej i pracowników w tematykę inwestycyjną, podniesienie poziomu wiedzy oraz jakości obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego województwa śląskiego. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach zakończonego w tym miesiącu przedsięwzięcia odbyły się szkolenia dla kadry kierowniczej i pracowników oraz wizyty studyjne. Przygotowana została analiza potencjału gospodarczo-inwestycyjnego poszczególnych gmin, powstały także filmy promujące atrakcyjność inwestycyjną całego województwa i uczestników projektu. 

Certyfikat dla Rudy Śląskiej: Wysoka jakość obsługi inwestora

Ruda Śląska znalazła się wśród 46 samorządów z województwa śląskiego, które zostały uhonorowane certyfikatem, potwierdzającym wdrożenie standardów obsługi inwestora w mieście. 

Ruda Śląska jest doceniana przez inwestorów zarówno ze względu na rozwiązania w zakresie obsługi w urzędzie miasta, jak i z powodu atrakcyjnych terenów i doskonałej komunikacji z innymi miastami w regionie. Dostęp do nowych nieruchomości pod inwestycje „otwierany” jest dzięki budowie trasy N-S, która połączy Drogową Trasę Średnicową z autostradą A4, a której kolejny odcinek zostanie oddany do użytku w najbliższy piątek.

Przetarg na nieruchomość przy ul. Starej

Oferta miasta to jednak nie tylko działki położone bezpośrednio przy samej trasie. 24 października odbędzie się przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Starej o powierzchni ponad 3,2 ha, przeznaczonej w planie zagospodarowania przestrzennego miasta pod obiekty produkcyjne, magazynowo-składowe oraz usługowe. Teren położony jest w odległości 1,95 km od Drogowej Trasy Średnicowej, 3,5 km od trasy N-S i 8,9 km od zjazdu z autostrady A4.

- Warto pamiętać, że każdy inwestor po spełnieniu ustawowych przesłanek może uzyskać wsparcie katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w którym między innymi zakup nieruchomości może być kosztem kwalifikowanym – zaznacza Agnieszka Kubica, koordynator Zespołu ds. obsługi inwestora.

Szczegóły przetargu, a także ogłoszenia dotyczące innych oferowanych przez miasto nieruchomości można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Nieruchomości”, do której trafić można również przez dział „Gospodarka – Oferty inwestycyjne” na stronie www.rudaslaska.pl.

Magistrat zachęca także wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców oraz inwestorów do bezpośredniego kontaktu z Zespołem ds. obsługi inwestora – koordynator Zespołu Agnieszka Kubica, tel. 32 244 90 22 lub 601 760 765, e –mail: a.kubica@ruda-sl.pl.

Przemysłowa rewolucja: Jak Ruda Śląska zachęca do inwestowania

Komentarze (2)    dodaj »

  • remi

    tak sprzedajcie wszystko najpierw stania później dziedzic z mejerem i pieronczykiem na czele teraz pieronczyk i reszta nieudaczników życiowych nasze dobro wspólne bez liczenia się z resztą społeczeństwa

  • Rudolf

    Mnie Ruda Śląska zachęca do przechlania całej wypłaty żeby tylko nie widzieć jej szarości i samotności matek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również