Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miasto i harcerze ruszają z akcją "zakupy dla seniora"!

  • Dodano: 2020-03-16 15:00, aktualizacja: 2020-03-17 10:34

Miasto i harcerze rusza z akcją "zakupy dla seniora". Urząd Miasta uruchomił specjalną linię telefoniczną dla osób będących w potrzebie. 32 248 63 59 lub 800 158 800 – to numery Centrum Zarządzania Kryzysowego, pod którymi będą przyjmowane zgłoszenia.

Z każdym mieszkańcem, który jest w potrzebie, skontaktuje się harcerz, który ustali listę zakupów i przyniesie sprawunki do domu. O pomoc mogą poprosić osoby w podeszłym wieku, w szczególności samotne, chore, niepełnosprawne lub po prostu obawiające się wyjść z domu.

 – "Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim" - każdy z nas zna ten punkt prawa harcerskiego. Widząc potrzebę, chcemy na nią czym prędzej odpowiedzieć – mówi Marcin Różycki komendant rudzkiego hufca.

Wśród harcerzy służbę będą pełnić tylko osoby pełnoletnie.

– Osoby te otrzymały odpowiednie instrukcje jak zachować szczególne środki ostrożności – wyjaśnia Marcin Różycki.

- Seniorzy są szczególnie narażeni na zarażenie koronawirusem, dlatego też trzeba ich chronić i im pomagać. W obecnej sytuacji inicjatywa rudzkich harcerzy jest nie do przecenienia - napisała w mediach społecznościowych Grażyna Dziedzic. - Uczulam jednak naszych seniorów, żeby byli ostrożni i pamiętali, że harcerze skontaktują się z nimi tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym w Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ich wyróżnikiem będą mundurki harcerskie. Pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowego będzie prosił tylko o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu i adresu zamieszkania - dodała.

Obecnie sytuacja epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej wygląda następująco: nie ma stwierdzonego przypadku koronawirusa, 1 osoba hospitalizowana, 38 przechodzi kwarantannę, 133 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ewa

    Szczytny cel pomagać starszym osobą , dużo zdrowia dla pomagających.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również