Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miasto ogłasza konkurs na nową inwestycję

 • Dodano: 2018-03-19 14:15, aktualizacja: 2018-03-19 15:44

Ruda Śląska ogłasza konkurs na inwestycję z zakresu tzw. przemysłu czasu wolnego. Władze miasta chcą w ten sposób znaleźć inwestora, z którym stworzą w mieście nowoczesną przestrzeń. Ma ona „pobudzić” przedsiębiorczość i ruch turystyczny w Rudzie Śląskiej. Pod inwestycję przeznaczono jeden z najlepiej skomunikowanych terenów, położony bezpośrednio przy budowanym łączniku pomiędzy autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową.

- O tym, że chcemy w Rudzie Śląskiej zrealizować duże przedsięwzięcie związane z tzw. przemysłem czasu wolnego, mówiliśmy już od kilku miesięcy. Dziś wykonaliśmy pierwszy krok milowy w tej sprawie i ogłosiliśmy konkurs, dzięki któremu wybierzemy inwestora, z którym zrealizujemy to przedsięwzięcie. Przemysł czasu wolnego w Polsce tak naprawdę dopiero się rozwija, więc jest to idealny czas na to, żeby "wstrzelić się" w zapotrzebowanie na tym rynku. To jest ogromna szansa na rozwój naszego miasta i nie możemy "przespać" tego momentu, bo jestem przekonana, że tak czy inaczej taka inwestycja pewnie powstanie w naszym regionie. - napisała Grażyna Dziedzic na jednym z portali społecznościowych. 

Do konkursu wytypowano dobrze skomunikowany teren przy ul. 1 Maja, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie trasy N-S. Oferty można składać do 19 czerwca. 

Komentarze (30)    dodaj komentarz »

 • Iza

  Non stop tąpie na Halembie budynki pękają. Jest w Rudzie jakieś stowarzyszenie co by pomogło w uzyskaniu odszkosowania ?

 • Cejrowski

  Jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!? Dosolić wodę i wpuścić do deficytowego Aquaparku w Halembie żółwie z Galapagos, rekiny młoty i inne kaszaloty a tanim kosztem powstanie w Rudzie oceanarium. Ze spadku po Stani przestanie wyciekać szerokim strumieniem kasa. W końcu co jak co ale Ruda powinna mieć oceanarium. Tereny po kopalni Wawel są tak rozległe, że można pomyśleć przy okazji o parku Safari. Myślę, że nie jeden lew, słoń czy nosorożec osiedlił by się i na sawannie pomiędzy Karmańskim a Bielszowicami. Idźmy za ciosem - słonim ciosem.

 • Wyborca

  Stania niby taki zły, ale obecna prezydent nic ciekawego i nowego nie wymyśliła i jedzie na tym co zrobił. Stania dodatkowo miał podejście do ludzi. A teraz to tylko liczy się własny interes i znajomków.

 • Tomasz

  Chyba Pan "wyborca" nie wie co pisze albo sam jest "znajomkiem" Pana Stani. Na czym to niby "jedzie" obecna prezydent? Co takiego zrobił poprzednik? Nie pisz głupot. Ogromny dług, zniszczony reprezentacyjny dla miasta DZPiT Rudzianie, kosztowna pływalnia, brak inwestycji. To tylko niektóre grzechy poprzedniego prezydenta miasta. Podejście do ludzi? Tak i doświadczenie nabrane z czasów kiedy był BHP-owcem na kop Bielszowice. Oczywiście nie da się dogodzić wszystkim mieszkańcom ale to dopiero za pani Dziedzic są bezpłatne bilety autobusowe dla dzieci, kilkanaście kilometrów nowych ścieżek rowerowych, oświetlenie LED na przejściach dla pieszych, ruszyła wreszcie realizacja budowy drogi N-S, ograniczono ilość zatrudnienia w UM, termomodernizacja szkół, rewitalizacja haldy w Wirku, przebudowa obiektu sportowego Pogoń i Burloch Arena. A jest jeszcze w planach kilka innych inwestycji.

 • allelujaidoprzodu

  Oczywiście postawić pomnik. Najlepiej tak upamiętniający męczeństwo, a takich chwil w historii naszego kraju jest wiele. Mieszkańcy w wolnym czasie będą tam pielgrzymować, kontemplować i się szlachetnie umęczać. Wszelkie szatańskie rozrywki są grzeszne i prowadzą do rozwiązłości.

 • rudzianim

  Najpierw niech miasto zliikwiduje dziury, fałdy i spękany asfalt na jezdniach naszych rudzkich ulic, podwyższy pozapadane poniżej poziomu ulic studzienki kanalizacyjne, dorobi dodatkowe przejścia dla pieszych przez te jezdnie zgodnie z logiką i praktycznością tam gdzie ich jeszcze do tej pory nie zrobiono.Potem nowe inwestycje "turystyczne" i inne.To jest nasze życie codzienne przeżywane pieszo lub za kółkiem.

 • Telewidz

  Wiadomo, że chodzi o oceanarium. Wystarczy śledzić sesję. Przemysłowcem czasu wolnego będzie firma z Wrocławia. Związki zawodowe w wodociągach się postawiły to konkurs musiało ogłosić miasto.

 • Związkowiec

  Dokładnie. Nie domy rozgrabić naszej roboty.

 • RSL

  Wy w tym UM puknijcie sie w czacha ruch turystyczny w RSL ,a co my som Wisła abo Zakopiec. Tu porządnego parku niy uświadczysz. Wybory coraz bliżej obiecanki czas zacząć

 • fuk

  Niech budują co chcą, tylko nie kasę miejską.

 • egon

  "Przemysł czasu wolnego" - cóż za piękne określenie. Może by tak więcej konkretów?

 • mM

  Ponoć chodzi o oceanarium

 • ona

  Na pewno chodzi o oceanarium - była informacja na głównej stronie w wyborczej.

 • as

  Ruch turystyczny w mieście ??? Ludzie chcący odpocząć uciekają w chwili wolnego do jakiegoś spokojnego miejsca w górach czy nad jakieś jezioro, a kto by spędzał wolny czas w centrum wielkiej aglomeracji między autostradą a średnicówką ?

 • kwiatowe

  Widziales oceanarium w gorach?!

 • krecha

  A co oprócz ocenarium zaoferuje Ruda? Już teraz pan M. mówi głośno,że nasze miasto nie ma nic do zaproponowania turystom, więc proponuje aby ktoś w sąsiedztwie otworzył hotel lub spa. I teraz pytanie: czy oceanarium też będzie ciągle dofinansowywane z Miasta podobnie tak aquapark?

 • kwiatowe

  Przeciez to jest oferta sprzedazy terenu i zobowiazanie inwerstora do wybudowania np. oceanarium. Nie widze slowa o udziale miasta w tym projekcie. Czytajcie ludzie dokumenty, a nie siejcie zamentu i plotek.

 • georginia

  Miasto przekazuje za darmo teren - to mało? Włącz myślenie -nie boli!

 • pod krechą

  To będzie kolejna przechowalnia tak samo jak aquapark. M. razem z kolegami i koleżankami też się musi gdzieś przechować po przegranych wyborach.

 • Dzięki za współpracę

  Och! Jaka ekspresowa reakcja na mój komentarz( który nie został zamieszczony) i poprawienie błędu!!!

  • Dzięki za współpracę
   2018-03-19 16:15
  • Ocena:
  • odpowiedz

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.