Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkańcy Kochłowic ustroili choinkę przed Sanktuarium [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-12-11 13:15

Społeczność mieszkająca w Kochłowicach wspólnymi siłami przyozdobiła choinkę znajdującą się przed Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Na drzewku zawisły ekologiczne ozdoby wykonane przez mieszkańców podczas listopadowych warsztatów.

Kochłowice gotowe na święta!

W minioną sobotę, 9 grudnia, przed godziną 16:00 przed Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes zebrała się grupa mieszkańców Kochłowic, aby wspólnie przygotować dzielnicę na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Postanowiono ustroić choinkę, znajdującą się tuż przed Sanktuarium, na kochłowickim rynku. Najpierw organizatorzy akcji, radny Rafał Wypior, Przemysław Zając i Urszula Sokulska, wspólnymi siłami zawiesili na drzewku lampki, co już nadało mu wyjątkowego, świątecznego klimatu.

Po chwili do akcji dołączyli mieszkańcy, którzy wieszali na choince zarówno własne ozdoby, jak i te wykonane podczas warsztatów, które odbyły się 25 listopada. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia postanowili zbudować obok ustrojonej choinki bałwana – nie zabrakło śmiechów i dobrej zabawy!

Zapraszamy do naszej galerii - tam znajdziecie fotorelację z tego wydarzenia!

Świąteczny rozkład jazdy

To nie koniec świątecznych wydarzeń w naszym mieście – przed nami jeszcze wiele atrakcji! Zapoznajcie się z harmonogramem na najbliższe dni!

  • 16 grudnia – Kiermasz w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach
  • 17 grudnia -  Jarmark Bożonarodzeniowy w Kochłowicach, Świąteczny Pokaz Sekcji działających w DK Bielszowice,
  • 21 grudnia – Koncert świąteczny chóru Most the Music Stacja Biblioteka Chebzie, Wernisaż wystawy Śląska Szopka Bożonarodzeniowa w Muzeum Miejskim w Rudzie,
  • 28 grudnia – Rudzkie Kolędowanie w kościele ewangelickim w Wirku.

Komentarze (1)    dodaj »

  • świątecznie

    mój pies tam lubi sikać a dzieci sie tarzają w tym śniegu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również