Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkaniec Rudy Śląskiej ukradł karty płatnicze z samochodu i płacił nimi w sklepie

  • Dodano: 2023-07-14 12:30, aktualizacja: 2023-07-14 13:37

Świętochłowiccy kryminalni namierzyli, a następnie zatrzymali 58-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który ukradł portfel pozostawiony w otwartym samochodzie.

Ukradł karty płatnicze z samochodu

Do świętochłowickiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej oraz debetowej. Jak się okazało, pokrzywdzona kobieta zostawiła portmonetkę w pojeździe po powrocie do domu, jednak wychodząc, nie zamknęła samochodu. Następnego dnia chciała dokonać płatności, jednak nie potrafiła znaleźć kart płatniczych. Sprawdzając aplikację bankową, zauważyła kilka niewykonanych przez nią transakcji. Od razu zastrzegła utracone karty, a sprawą zajęli się świętochłowiccy kryminalni, którzy pojechali w miejsce, gdzie przeprowadzono podejrzane transakcje. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu ustalili i zatrzymali 58-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. Usłyszał on już 6 zarzutów - między innymi kradzieży z włamaniem na konto bankowe, za co grozi mu teraz do kara 10 lat więzienia.

Pamiętajmy, aby zawsze dokładnie sprawdzić, czy dobrze zamknęliśmy swój samochód. Z naszego roztargnienia, tak jak w opisanym przypadku, nie omieszkają bowiem skorzystać różne nieuczciwe osoby. Nie pozostawiajmy także na widoku w samochodzie cennych przedmiotów, jak torebki, portfele, telefony czy inny sprzęt, który mógłby „zainteresować” złodzieja.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również