Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkanka Rudy Śląskiej walczy z nowotworem. Potrzebne nasze wsparcie!

  • Dodano: 2023-07-31 16:45

Rudzianka zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. W terapii onkologicznej niezwykle istotny jest czas działania. Powstała internetowa zbiórka, która może pomóc przyspieszyć termin leczenia i dać kobiecie szanse na wyzdrowienie.

Edyta walczy z nowotworem złośliwym

Leczenie Edyty rozpoczęło się pod koniec czerwca 2022 roku. Kobieta po powrocie z pracy wymiotowała krwią i straciła przytomność, uderzając przy tym o podłogę. Utrata sporej ilości krwi sprawiła, że konieczna była szybka pomoc pogotowia ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy i wykonaniu badań diagnoza nie była optymistyczna. Okazało się, że przyczyną krwawych wymiotów było pęknięcie guza, który powstał w miejscu połączenia żołądka z przełykiem.

Wstępna diagnoza zmusiła kobietę do rozpoczęcia leczenia w gliwickim Instytucie Onkologii. Po kolejnych badaniach ustalono, że Edyta zmaga się z gruczolakorakiem, czyli nowotworem złośliwym atakującym gruczoły. Optymizmem nie napawało także umiejscowienie zmian. Były one zlokalizowane w bardzo trudnym do wycięcia miejscu. Lekarze zdecydowali o wycięciu żołądka, połowy przełyku oraz o zastosowaniu chemioterapii.

W grudniu 2022 Edyta przeszła skomplikowaną, trwającą 8 godzin operację, która zakończyła się powodzeniem. Podczas zabiegu operacyjnego udało się uratować część żołądka i zrekonstruować przełyk. Kobieta uczęszczała na chemioterapię do kwietnia 2023 roku. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, jednak w trakcie badań wykonanych jakiś czas po operacji wykryta została zmiana na wątrobie, która okazała się być przerzutem na V segmencie wątroby.

Kobieta wymaga stałej kontroli lekarskiej

Obecność przerzutów zmusiła Edytę do przejścia kolejnej operacji. Metoda termoablacji, która została zastosowana, nie chroni jednak przed wystąpieniem kolejnych przerzutów. Oznacza to, że aby uniknąć nawrotu choroby, konieczny jest kolejny cykl chemioterapii.

Trudna sytuacja finansowa nie ułatwia zdrowienia

Edyta zachorowała w momencie, gdy była na ostatnim roku studiów, przed obroną pracy magisterskiej. Niestety zasiłek chorobowy obejmuje studentów do 25 roku życia. Kobieta nie otrzymuje także zasiłku chorobowego z ZUS, ponieważ wcześniej pracowała na umowie zlecenie. Brak odpowiednich środków finansowych nie ułatwia rudziance powrotu do zdrowia.

Powstała internetowa zbiórka, której celem jest uzbieranie środków między innymi na  nierefundowane bardzo kosztowne badania, terapię celowaną, czyli stosunkowo nową metodę walki z nowotworem czy wlewy witaminowe dla osób przyjmujących chemioterapię.

Internetową zbiórkę, która pozwoli Edycie uzyskać pieniądze niezbędne do pokrycia kosztów leczenia, można wesprzeć TUTAJ.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Grzegorz

    Ja czyli kto ? Prosisz o wsparcie. Czyli jakie. Życzliwości to nawet za grosz nie masz nie wiesz co ta dziewczyna przechodzi nawet nie wiesz nic o tej chorobie tak więc zamilcz i módl się by ciebie ta choroba nie dorwała.

  • Greg

    Ja też mieszkam w Rudzie Śląskiej, i choruję na nowotwór. Ja również proszę o wsparcie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również