Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mikołaje pobiegną dla Zosi! Kolejna edycja wyjątkowej imprezy już 6 grudnia

  • Dodano: 2021-12-01 07:00, aktualizacja: 2021-12-01 07:17

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej zaprasza wszystkie osoby o dobrych sercach do wzięcia udziału w charytatywnym Biegu Mikołajów. Na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu armia Mikołajów zbierze się w jednym celu – aby wspólnie spełnić marzenie chorującej Zosi.

Armia pomocników!

Tegoroczny Bieg Mikołajów jest dedykowany głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej, z tego powodu odbywa się rano, o godzinie 11:00. Zapisy rozpoczną się już o godzinie 9:30. W charytatywnej imprezie udział może wziąć każdy – organizatorzy zastrzegają jednak, że nie przewidują rozdawania pakietów startowych czy medali, a wyłącznie czapeczki mikołajkowe. Wpisowe o dowolnej kwocie zostanie przekazane na spełnienie marzenia chorującej 12-letniej Zosi.

-Można biegać, chodzić o kijkach, można spacerować samemu, z wózkiem dziecięcym, z pieskiem, można po prostu być, by Zosia widziała, że nie jest sama w chorobie, że ma wielu przyjaciół i ogrom wsparcia. – czytamy na stronie rudzkiego MOSiR-u.

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie będą zbierali do puszek wolne datki, aby spełnić marzenie Zosi. 

Bieg Mikołajów pomaga od 2012 roku

Rudzki Bieg Mikołajów odbywa się od 2012 roku. Jego celem jest spełnienie marzeń najmłodszych, którzy większość swojego czasu spędzają na szpitalnych oddziałach z powodu przeróżnych chorób. Podczas biegu zbierane są fundusze na spełnienie marzenia jednego dziecka w potrzebie – w tym roku jest to Zosia, która marzy o wyjeździe w góry z rodziną. We wcześniejszych latach udało się uszczęśliwić Zuzię, Dominikę, Kacpra, Alana, Wiktorię, Weronikę i Patrycję. 

Dodatkowo powstała zbiórka internetowej, na którą można wpłacać symboliczne kwoty na spełnienie marzenia Zosi!
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.