Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mistrzostwa Świata w Stambule: Lidia Fidura brązową medalistką!

• Dodano: 2022-05-19 11:00

Rudzianka Lidia Fidura, odniosła życiowy sukces i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Stambule.

W środowym półfinale Lidia Fidura boksowała z blisko 40-letnią Turczynką Sennur Demir. To był niezwykle emocjonujący, toczony w bardzo szybkim tempie pojedynek, w którym obie zawodniczki wagi ciężkiej wyprowadziły mnóstwo ciosów. Od pierwszej sekundy trwała zażarta walka o finał.

Pięściarka Carbo Gliwice pokazała niesamowitą ambicję, charakter i determinację, ale niestety przegrała 0:5 (28-29, 28-29, 27-30, 27-30, 27-30). Demir jest 2-krotną medalistką MŚ (srebro i brąz), a teraz po raz drugi wystąpi w finale.

Lidia Fidura, na co dzień łącząca boks z pracą w gliwickiej drogówce, wróciła do kadry narodowej po dłuższej przerwie i pokazała, że należy do światowej czołówki. Po brązowych medalach Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy sięgnęła po brąz MŚ.

W historii MŚ brązowe medale wywalczyły także Beata Małek, Jagoda Karge, Beata Małek, Karolina Michalczuk, Karolina Graczyk, Karolina Michalczuk.