Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzi rudzianie padli ofiarą zuchwałego złodzieja. Wyrwał im z rąk telefony komórkowe

  • Dodano: 2023-11-10 14:00

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który w ciągu jednego dnia dopuścił się trzech kradzieży, w tym dwóch zuchwałych. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Trzy kradzieże jednego dnia. 25-latkowi grozi nawet 8 lat więzienia!

W środę 8 listopada dwóch młodych rudzian padło ofiarą zuchwałego złodzieja. Z samego rana, podczas drogi do szkoły, okradziony został 9-latek, z którego ręki wyrwano telefon komórkowy. Kilka godzin później w ten sam sposób okradziony został 16-latek w Parku Kozioła. Jak się okazało, sprawcą obu zuchwałych kradzieży był ten sam 25-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Co więcej, tego samego dnia około godziny 11:00 mężczyzna dopuścił się jeszcze drobnej kradzieży w sklepie w dzielnicy Ruda. Za to wykroczenie został na miejscu od razu ukarany mandatem przez policjantów. 

Policjanci zareagowali błyskawicznie. Po otrzymaniu informacji o kradzieży telefonów komórkowych dopytali pokrzywdzonych o rysopis sprawcy i szybko dopasowali znanego im z wcześniejszej interwencji mężczyznę. Dla pewności potwierdzili u swoich kolegów z rannej zmiany ubiór podejrzewanego mężczyzny.

– Policjanci zadzwonili do kolegów z pierwszej zmiany, którzy ukarali go w sklepie mandatem, potwierdzić jak był ubrany. Potwierdzili, że był ubrany w tę samą bluzę i zanim matka z tym 16-latkiem przyszła do komisariatu złożyć oficjalne zawiadomienie, to on już został zatrzymany – powiedział asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Mężczyzna wpadł w ręce dzielnicowych na terenie Rudy. Miał przy sobie jeden ze skradzionych telefonów komórkowych i wskazał miejsce, w którym wyrzucił drugi skradziony telefon, który był dla złodziejaszka zbyt małowartościowy. Według sprawcy kradzieży 9 i 16-letni chłopcy za bardzo "obnosili" się ze swoimi telefonami komórkowymi i to oni byli winni kradzieży.

Decyzją prokuratora 25-latkowi ostały przedstawione dwa zarzuty szczególnie zuchwałej kradzieży. Teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również