Wiadomości z Rudy Śląskiej

MOPS przypomina o obowiązku przeprowadzenia okresowej kontroli źródeł ogrzewania

 • Dodano: 2022-10-05 09:00

Na podstawie art. 3 ust. 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1692 z późn. zm.) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej informuje o obowiązku przeprowadzania przez osoby posiadające kwalifikacje kominiarskie okresowej kontroli źródeł ogrzewania, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2021 r. poz. 869 i 2490 oraz z 2022 r. poz. 1557), za którą zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.) odpowiadają właściciel lub zarządca obiektu budowlanego.

Przepisy zobowiązują do czyszczenia kominów! 

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:

 1.  okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:

a) elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu,
b) instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska,
c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

Komentarze (3)    dodaj »

 • Olo

  Kominiarze chodzą po blokach i sprzedają kalendarze. Żaden nie czyści zapchanych kominów juz od dawna. Ciągu nie ma i każą robic dziury w ścianie. Najpierw niech przepychają kominy. Ciąg sie zrobi.

 • Ernest_Vitczok

  Mopsikowo to zdrajcy! Mieli wszyscy głosować na Mejera, bo im tam złote góry obiecał z Poloczkową.

 • Tyle w temacie

  Skąd masz te info? Nikt z mopsu nie głosowałby za tym żeby Poloczkowa położyła swoją łapę na pomocy społecznej jako vice. Nie ma żadnej wiedzy i kompetencji ku temu - przecież to pani od wuefu jest a jej działania w fundacji to taka jazda bez trzymanki z pominięciem przepisów RODO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również