Wiadomości z Rudy Śląskiej

MOPS: Udzielanie informacji z zakresu pomocy społecznej i nieodpłatna pomoc prawna

 • Dodano: 2020-07-30 08:00, aktualizacja: 2020-07-30 06:13

Informujemy, iż w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej pomoc i udzielanie informacji klientom z zakresu pomocy społecznej oraz informowanie o przyznanych świadczeniach z pomocy społecznej realizowane jest przez pracownika socjalnego pierwszego kontaktu w Działu Obsługi Stron, przyjmującego klientów w pok. 5 na parterze Ośrodka (ul. Markowej 20) w godzinach:

 • Poniedziałek 8:30 – 16:30
 • Wtorek - Piątek 8:30 – 15:00

Jednocześnie w mieście prowadzona jest nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Termin wizyty można ustalić telefonicznie w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ruda Śląska w godzinach pracy Urzędu, pod numerem 32 248 68 00 lub wysyłając e-mail na adres: npp@ruda-sl.pl (podając imię, nazwisko oraz numer kontaktowy).

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.rudaslaska.pl/pomoc-prawna.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Anna Migas

  Dzień dobry mam pytanie jesli przez koronawirusa nie moge znaleźć pracy to czy MOPS ma prawo pomódz mi finasowej i w jakiej kwiecie powinnam dostawać zasiłe proszę o odpowiedź

 • asd

  A od kiedy MOPS zajmuje się poszukiwaniem pracy? Idź do PUP

 • Gocha

  Lepiej omijać to miejsce, bo tam tylko są zainteresowani przede wszystkim, czy mieszkanie się ma. Pomagają, a potem płacz jest.

 • kwiatowe

  Porady z cyklu jak uniknac eksmisji nie placac czynszu dla samotnych matek w ciazy. Socjalizm wiecznie zywy.

 • B.

  A może zaczną stosować się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 21 października 2014 r. oraz wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 30 kwietnia 2020 r. (sygn.. akt I OSK 1546/19) w sprawie świadczeń pielęgnacyjnych, bo na razie majA wszystkich zainteresowanych w głębokim poważaniu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.