Wiadomości z Rudy Śląskiej

MOPS: Udzielanie informacji z zakresu pomocy społecznej i nieodpłatna pomoc prawna

 • Dodano: 2020-07-30 08:00, aktualizacja: 2020-07-30 06:13

Informujemy, iż w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej pomoc i udzielanie informacji klientom z zakresu pomocy społecznej oraz informowanie o przyznanych świadczeniach z pomocy społecznej realizowane jest przez pracownika socjalnego pierwszego kontaktu w Działu Obsługi Stron, przyjmującego klientów w pok. 5 na parterze Ośrodka (ul. Markowej 20) w godzinach:

 • Poniedziałek 8:30 – 16:30
 • Wtorek - Piątek 8:30 – 15:00

Jednocześnie w mieście prowadzona jest nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Termin wizyty można ustalić telefonicznie w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ruda Śląska w godzinach pracy Urzędu, pod numerem 32 248 68 00 lub wysyłając e-mail na adres: npp@ruda-sl.pl (podając imię, nazwisko oraz numer kontaktowy).

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem www.rudaslaska.pl/pomoc-prawna.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Anna Migas

  Dzień dobry mam pytanie jesli przez koronawirusa nie moge znaleźć pracy to czy MOPS ma prawo pomódz mi finasowej i w jakiej kwiecie powinnam dostawać zasiłe proszę o odpowiedź

 • asd

  A od kiedy MOPS zajmuje się poszukiwaniem pracy? Idź do PUP

 • Gocha

  Lepiej omijać to miejsce, bo tam tylko są zainteresowani przede wszystkim, czy mieszkanie się ma. Pomagają, a potem płacz jest.

 • kwiatowe

  Porady z cyklu jak uniknac eksmisji nie placac czynszu dla samotnych matek w ciazy. Socjalizm wiecznie zywy.

 • B.

  A może zaczną stosować się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 21 października 2014 r. oraz wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 30 kwietnia 2020 r. (sygn.. akt I OSK 1546/19) w sprawie świadczeń pielęgnacyjnych, bo na razie majA wszystkich zainteresowanych w głębokim poważaniu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.