Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Motoserce 2018: piękna akcja i piękne maszyny na rynku

 • Dodano: 2018-06-30 16:30

W sobotnie przedpołudnie na rynku rozpoczęła się kolejna akcja z cyklu Motoserce, organizowana przez rudzki klub motocyklowy Invaders MC Poland. Na płycie placu Jana Pawła II pojawiły się majestatyczne jednoślady i trójkołowce, właścicielom których przyświeca tego dnia jeden cel – przyciągnąć w to miejsce jak najwięcej osób i zachęcić do oddania krwi.

Ta ogólnopolska akcja krwiodawstwa odbywa się pod hasłem „krew darem życia” i jest już od 2009 roku organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Od tamtego czasu w całej Polsce zebrano już ponad 28 tysięcy litrów krwi!

Około godziny 11 z rynku wyruszyła parada motocyklowa, która przejechała ulicami Nowego Bytomia, ale to oczywiście był dopiero początek atrakcji. Przygotowano różne występy artystyczne, koncert, pokazy capoeiry, a ci, którzy oddali tego dnia krew wzięli udział w losowaniu specjalnej nagrody – skutera Barton Galactic.

Tuż obok nieustannie czuwał biało-czerwony autobus, czyli mobilny punkt poboru krwi, gdzie do godziny 14:00 można było dać od siebie tę - jakże dla niektórych drogocenną! - odrobinę czerwonego życia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, natomiast na nagraniu parada motocykli rozpoczyna się od 16 minuty.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • bobo

  Akcja PIĘKNA !Szkoda,że wcześniej ZERO info w mediach !

 • redakcja

  U nas była informacja :) Warto też czasami zajrzeć do naszego kalendarza, tam staramy się informować o wszystkich ciekawych wydarzeniach w mieście :)

 • bobo

  Przepraszam, nie doczytałem.

 • Gaga

  Czy przeoczyłam informację o terminie tej imprezy, czy nie było wcześniej żadnej wiadomości? Szkoda, bo byłam zainteresowana.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.