Wiadomości z Rudy Śląskiej

Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej może trafić na Turystyczną Listę Przebojów

 • Dodano: 2021-12-24 15:15

Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej bierze udział w plebiscycie Polskiego Radia na Turystyczną Listę Przebojów.

- To prawdziwe wyróżnienie znaleźć się w gronie największych turystycznych atrakcji naszego kraju – czytamy w mediach społecznościowych rudzkiego muzeum.

Na stronie plebiscytu można przeczytać wizytówkę rudzkiego muzeum. Instytucja prezentuje tam swoją najnowszą wystawę, którą otwarto w październiku tego roku. Jej motto przewodnie brzmi „Czas to pieniądz”, a na ekspozycji przedstawiono rozwój i historię Rudy Śląskiej, która jest stosunkowo młodym miastem. 

- Ruda Śląska, to serce przemysłowe Śląska. To tu znajdowały się zakłady wielkich potentatów przemysłowych, jak: Schaffgotsch, Ballastrem, czy Henckel von Donnersmarck. Powracając do wystawy w muzeum, jest ona podzielona na osiem bloków tematycznych, podzielona na dwóch kondygnacjach – czytamy na stronie plebiscytu.

Przedstawiciele muzeum wyjaśniają też, że „w trakcie podróży przez różne okresy w historii Rudy Śląskiej i bloki tematyczne, napotkamy na różnego rodzaju quizy i gry ekonomiczne”.

Na Muzeum Miejskie w Rudzie Śląskiej głosować można TU!

Przypomnijmy, że organizatorem plebiscytu realizowanego przez Program 1 jest Polskie Radio S.A. Trwa on od 1 do 31 grudnia 2021 r. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie, za pomocą głosowania z udziałem Internautów, listy najciekawszych atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Polski z podziałem na trzy kategorie: historia, natura, rodzina.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj »

 • [...]k szelowy

  rex to coś regionalnego ale i to dobre

 • pracownik grudniowy

  Rudzkie muzeum jest pod wieloma względami unikalne. Najbardziej niezwykłe jest w nim to, że prawdopodobnie jako jedyne muzeum na świecie, nie posiada ono parkingu dla zwiedzających.

 • Lord

  Mylisz się Pan, w Chorzowie to samo

 • boluś

  MiyndzyGALAKTYCZNA Lista Przebojów' conajmniej

 • rex

  To turystyczna lista przebojów krajowa czy europejska?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.