Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na Burloch Arenie odbył się finałowy turniej rugby 7 w ramach XXIX OOM w sportach letnich

  • Dodano: 2023-07-11 18:30

W weekend na Burloch Arenie odbył się finałowy turniej rugby 7 w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, których gospodarzem jest województwo śląskie. Przez dwa dni gościliśmy w mieście zdolnych, młodych rugbystów z całego kraju.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Śląskie 2023

Ponad 4300 sportowców, bierze udział w XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich, której gospodarzem w 2023 roku jest województwo śląskie. Impreza wróciła do naszego regionu po 5-letniej przerwie.

Młodzi sportowcy, rywalizują w ponad 30 dyscyplinach w najróżniejszych zakątkach naszego województwa m.in. na Stadionie Śląskim, czy rudzkiej Burloch Arenie. 

Młodzi rugbyści z całego kraju na Burloch Arenie

W weekend rozgrywki XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przeniosły się do naszego miasta. Rudzie Śląskiej przypadł zaszczyt goszczenia  młodych rugbistów. W dniach 8-9 lipca 2023 r. (sobota i niedziela) rozegrany zostanie turniej finałowy OOM w rugby. 

W dniach 8-9 lipca 2023 r. na Burloch Arenie rozegrany został turniej finałowy OOM w rugby. W zawodach wzięli udział: KS Budowlani Comercecon Łódź, RzKS Juvenia Kraków, RC Lechia Gdańsk, RC Orkan Sochaczew, KS Budowlani Lublin, RC Arka Rumia, Ogniwo Sopot i AZS AWF Warszawa. 

W finale rozgrywek drużyna RC Orkan Sochaczew pokonała RC Lechia Gdańsk, a trzecie miejsce zdobył zespół Ogniwo Sopot. 

Medale zawodnikom wręczył prezydent Rudy Śląskiej - Michał Pierończyk

- Cieszę się, że rozgrywki odbyły się w naszym mieście i że nasz obiekt sportowy cieszy się uznaniem sportowców z całego kraju. Gratuluję wszystkim zwycięzcom, uczestnikom i organizatorom - napisał na Facebook'u prezydent. 

Komentarze (2)    dodaj »

  • Rudolf

    Futbol amerykański to bardzo niebezpieczny sport. Można zrobić sobie krzywdę.

  • Dżej

    Dlatego grali w rugby

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również