Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na ostrym zakręcie przy ul. Tunkla pojawią się barierki

 • Dodano: 2024-03-12 14:30

Po wielu rozmowach z władzami miasta i złożonych interpelacjach radnej Ewie Chmielewskiej w końcu udało się wywalczyć ustawienie barierek na zakręcie na ul. Tunkla. Samochody, nierzadko ciężarowe, poruszały się na tym odcinku z nadmierną prędkością, co mogło doprowadzić do tragedii.

Wiele prób

W minionym roku radna wnioskowała do Urzędu Miasta o montaż barierek na rzeczonym ostrym zakręcie. Miały one zapewnić bezpieczeństwo pieszym, a szczególnie dzieciom chodzącym tamtędy do Szkoły Podstawowej nr 21. Wówczas wniosek spotkał się z odmową – powodem miał być fakt, że dotychczas Policja nie odnotowała w tym miejscu żadnych zdarzeń drogowych. 

Mieszkańcy i rodzice dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły, byli bardzo zmartwieni sytuacją. Ulicą Tunkla często poruszają się samochody ciężarowe, i to z dużą prędkością. Piesi musieli się odsuwać, aby nie zahaczyły o nich lusterka bądź inne elementy pojazdów. 

Radna postanowiła się nie poddawać i złożyła kolejną interpelacje. Temat problematycznego zakrętu miał zostać omówiony na posiedzeniu Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Jednogłośna decyzja

Radna pojawiła się na posiedzeniach Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aby uzmysłowić jej członkom, że barierki na zakręcie na ul. Tunkla mogą zapobiec tragedii. Pod koniec stycznia przedstawiciel Wydziału Dróg i Mostów odwiedził rzeczone miejsce, aby ocenić stan zagrożenia. 

Decyzja o zamontowaniu barierek na zakręcie zapadła podczas niedawnego posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej członkowie byli jednogłośni.

- Członkowie Komisji po przeanalizowaniu geometrii pasa drogowego oraz warunków technicznych chodnika w omawianym regonie pozytywnie zaopiniowali ustawienie na chodniku wyżej wymienionych barierek - czytamy w protokole z posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Teraz pozostaje czekać na montaż wspomnianych barierek.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Wróg komisji

  Haha " członkowie komisji przeanalizowali" ta banda pseudo ekspertów analizować to potrafi swoje dochody. Jeżeli ktoś choć raz był na tej komisji wie co pisze! I jak niby ta analiza wyglądała? Na podstawie zdjęć z google sprzed 10 lat!? Kompromitacja!!!

 • Przekorny

  Wyjazd z ul.Barbary na ul.Tunkla/przy Krzyżu/ to czysty horror od rana do późnego popołudnia.Jak to to rozwiązać?Najlepiej światłami zintegrowanymi z kamerą pracującą na siebie gdy będzie kontrolować przy okazji szybkość.Uważacie ,że to żaden problem?

 • Mieszkanka

  I na takie głupoty jak barierki, które mają zatrzymać kilkunasto tonowe auta miasto ma pieniądze, ale połatać dziury to nie? Miasto powinno zapłacić wszystkim mieszkańcom za rozwalone zawieszenia i opony.

 • Ziga z Wirku

  Ograniczenie w tym miejscu ze względu na szkołę i dzieci do 30 i do tego kontrola prędkości i problem rozwiązany,barierka nie zatrzyma pędzącego pojazdu da tylko złudzenie bezpieczeństwa.

 • fafik

  Tam są konieczne przynajmniej jedne światła gdzie już nie ma spadu bo już był wypadek śmiertelny. Wjazd na Tunkla z obu stron jest bardzo trudny. Jeżdżę tam prawie codziennie. Jeśli nawet światła nieco spowolnią ruch to i tak już jest spowolniony wjazdem na rondo czy za kościołem. A co do nawierzchni Tunkla to tylko siąść i płakać... Filozofowie od barierek chętnie by je poustawiali w poprzek dróg. Wypadkowość zero. Marzenia tych co tylko by zakazywali spełnione

 • Marcin

  Może wystarczyłoby, żeby Policja zaczęła kontrolować prędkość kierowców TAM GDZIE TRZEBA?Nie, lepiej się zaczaić w krzakach, w nocy, na prostym odcinku pustej drogi, gdzie nie ma nawet zabudowań, ale budowlańcy dwa miesiące temu zostawili znak 30 i jeszcze nie posprzątali.

 • Kpina + ironia / szydera

  "Samochody, nierzadko ciężarowe, poruszały się na tym odcinku z nadmierną prędkością." Rozumiem, że barierki spowolnią ruch pojazdów - to raz. Dwa - to doskonały przykład obiektywizmu i profesjonalizmu komisji: dwa miesiące temu nie było podstaw, chodnik był zbyt wąski, a teraz tadaaam - wszystko jest zgodnie z przepisami i wytycznymi. Czyli jak zawieje, tak głosujemy... hipokryci.

 • Fizyk

  I ta barierka zatrzyma 20 ton przemieszczającego się samochodu :-))))))No chyba, że będzie miała pół metra, wtedy niewiele zostanie z chodnika.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również