Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na parkingu stadionu lekkoatletycznego trwa giełda kwiatowa

 • Dodano: 2020-11-02 14:00, aktualizacja: 2020-11-02 16:54

Jeszcze do godz. 19.00 można kupić kwiaty u sprzedawców, którzy w tym roku narażeni są na straty w wyniku zamknięcia cmentarzy. Na parkingu stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Czarnoleśnej dostaniemy przede wszystkim piękne chryzantemy. Klientów nie brakuje, ale jest jeszcze w czym wybierać. Jutro będzie można już bez przeszkód odwiedzać groby. 

Przypomnijmy, że w piątek podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki, poinformował, że rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada. Decyzja rządu uderzyła mocno w osoby handlujące kwiatami i zniczami w rejonie nekropolii. Sprzedawcy są zdruzgotani, finansowo właśnie oni stracili najbardziej. Władze wielu śląskich miast postanowiły wspomóc sprzedawców. Do akcji włączyła się także Ruda Śląska.

Miasto zorganizowało giełdę kwiatową! Dziś do godziny 19:00 na parkingu stadionu lekkoatletycznego przy ul. Czarnoleśnej handlarze kwiatów i zniczy będą mogli sprzedawać je bez konieczności uiszczania opłaty targowej.

Prezydent Grażyna Dziedzic poinformowała także, że sprzedawcy, którzy na okres Wszystkich Świętych zawarli z miastem umowy na drobny handel, nie poniosą opłat za czas, w którym cmentarze były zamknięte. 

Na parkingu stadionu lekkoatletycznego trwa giełda kwiatowa

Komentarze (4)    dodaj »

 • real

  Ludzka bezmyślna głupota nie zna granic doprowadzająca do upadku i ruiny naiwnych .

 • jo...

  Nasza pani prezedent wraz z viceprezydentem mogli kupić sobie z własnej kieszeni i posadzie w tej dziwniej fontannie co 2 lat jest nieczynna tam by to posawało w sam raz .

 • Hfdhhf

  Miasto zaoszczędziło na gaszeniu światła, to niech kupuje.

 • Jo

  A jakie maja przebicie? 100% jak przy cmentarzu czy po kosztach zeby nie stracic? Przeciez na tym sie dorabia a nie zarabia kilka razy tyle ile sie wlozy i jesli caly rok stoi jedna schorowana starsza pani ktora ma mozliwosc w tym okresie podratowac budzet po calym marnym roku to przed wsz.swietych nagle jest 6 straganow biznesmenow

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również