Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Miasto organizuje giełdę kwiatową!

  • Dodano: 2020-11-01 13:30, aktualizacja: 2020-11-02 10:07

Miasto zorganizowało giełdę kwiatową! Dziś od godziny 14:00 na parkingu stadionu lekkoatletycznego przy ul. Czarnoleśnej handlarze kwiatów i zniczy będą mogli sprzedawać je bez konieczności uiszczania opłaty targowej.


AKTUALIZACJA: Giełda kwiatowa została przedłużona do poniedziałku.

- Docierają do nas sygnały, że zainteresowanie kupnem kwiatów ze strony mieszkańców jest bardzo duże, ale niestety informacja dotarła do handlowców zbyt późno. Stąd też zapraszam na stadion przy ul. Czarnoleśnej również jutro (poniedziałek) od godz. 10:00 do 19:00 - napisała prezydent Dziedzic.


- Zapraszam wszystkich sprzedawców oraz mieszkańców! Nie pozwólmy, by kwiaty się zmarnowały, a przede wszystkim pomóżmy tym, którzy z przyczyn niezależnych od siebie znaleźli się dziś w wyjątkowo trudnej sytuacji. Wiem, że rudzianie po raz kolejny nie zawiodą! - napisała prezydent Grażyna Dziedzic.

Przypomnijmy, że w piątek podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki, poinformował, że rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada. Decyzja rządu uderzyła mocno w osoby handlujące kwiatami i zniczami w rejonie nekropolii. Sprzedawcy są zdruzgotani, finansowo właśnie oni stracili najbardziej. Władze wielu śląskich miast postanowiły wspomóc sprzedawców. Do akcji włączyła się także Ruda Śląska.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.