Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na rondzie pod prąd! Kolejny kierowca "pogubił się" na rondzie w Wirku [FILM]

 • Dodano: 2023-04-10 17:00, aktualizacja: 2023-04-10 18:01

Kolejny kierowca wjechał z lewego pasa na rondo znajdujące się w dzielnicy Wirek przy Centrum Handlowym Plaza, a następnie pojechał... pod prąd. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery.

Ruda Śląska: Na rondzie pod prąd [WIDEO]

W niedzielę 9 kwietnia o godzinie 22:14 kolejny kierowca popełnił błąd przy wjeździe na rondo łączące ulice Obrońców Westerplatte, 1 Maja i Główną w dzielnicy Wirek. Kierujący samochodem jadąc ulicą Obrońców Westerplatte, zamiast trzymać się prawej krawędzi jezdni, przejechał podwójną ciągłą linię, minął wysepkę i wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym pod prąd. To nadal nie koniec jego przewinień. Po nieprawidłowym wjeździe na skrzyżowanie, zamiast okrążyć znajdującą się na środku wysepkę prawą stroną, kierujący wziął do serca polecenie "na rondzie w lewo" i pojechał w lewo, czyli pod prąd. Swoim zachowaniem zmusił trzy poprawnie jadące samochody do zatrzymania się na środku skrzyżowania.

Na szczęście o tej godzinie ruch drogowy nie był duży, a pozostali kierujący szybko zareagowali i nie doszło do kolizji.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery Business Control MONITORING.

Kierowców przerasta rondo w Wirku

To nie był pierwszy raz. Kierujący, wjeżdżając na rondo ulicą Obrońców Westerplatte, notorycznie mijają umieszczoną w tym miejscu wysepkę lewą stroną i w ten sposób próbują włączyć się do ruchu na rondzie... pod prąd. 

Poniżej nagrania z podobnych zdarzeń na wireckim rondzie, zarejestrowane przez kamery Business Control MONITORING:

Jak myślicie, dlaczego poprawny wjazd na rondo w Wirku sprawia kierowcom taki problem?

Komentarze (6)    dodaj »

 • Ujek Fredi

  za dużo momy tu wieśniaków ze cyntralnyj polszy

 • leon

  Serialu c.d...jak widać nie da się nic zrobić.

 • Malkontent

  Egzaminator takiego powinien też stracić pracę. Koszą za byle [...]ę ale nie wpajają ze na rondzie w lewo to nie w tym kraju

 • Ika11

  Powinni zabrać na stałe takiemu kierowcy

 • Marian

  Tak jak już kiedyś pisałem, na podwójnej ciągłej zrobić kolczatka i będzie spokój. Do tego fotobudka i grzywny 5000 za stwarzanie zagrożenia. Inaczej się nie da. To są Ci sami kierowcy, co w ten sam sposób wjeżdżają pod prąd na ekspresówki i autostrady, i żadne dodatkowe znaki " stop nie ten kierunek " ich nie zatrzymią. Jest podwójna ciągła, odpowiednie znaki nakazu jazdy z prawej strony wysepki, to co jeszcze ma być????Prawdopodobnie wszędzie tak jeżdżą, tylko na Wirku jest monitoring i nic sie nie ukryje :)

 • Rudzianin

  Ciekawi mnie jak to jest wyłapywane. Co siedzi sobie gościu i patrzy w kamerke cały dzień żeby trafić na idiote co nie zna przepisów? Daremne marnowanie hajsu bo nic z tego nie ma tylko kolejne filmiki żeby ośmieszyć kierowce i RŚL bo już wszystkie miasta z nas się niestety śmieją

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również