Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na trasie N-S pojawiły się tablice VMS

 • Dodano: 2024-02-15 12:30

Kierowcy podróżujący trasą N-S z pewnością zauważyli, że nad jezdnią pojawiły się 3 tablice VMS. Koszt ich wykonania sięga 800 tysięcy złotych.

Tablice VMS na N-S-ce

Tablice VMS zamontowano przed łącznicą z trasy N-S na ulicę Edmunda Kokota na wysokości ulicy Pasiecznej, w rejonie przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego na wysokości ogródków działkowych w rejonie ulicy Bielszowickiej oraz w pasie ulicy 1 Maja w rejonie ulicy Karola Gabora.

- Tablice te umożliwiają wyświetlanie komunikatów i znaków drogowych, związanych z wypadkami, zatorami, robotami drogowymi bądź niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi – wyjaśnia wiceprezydent Jacek Morek.

Montaż tablic z pewnością pozytywnie wpłynie na ruch na trasie N-S. Będą ostrzegały kierowców o wszelkich niebezpiecznych sytuacjach na drodze. Koszt wykonania tablic na odcinku od ulicy Kokota do Bielszowickiej i 1 Maja to blisko 800 tysięcy złotych.

Trwa rozbudowa trasy N-S

Obecnie trwa budowa pierwszego odcinka trasy N-S na północ od węzła z DTŚ do ul. Magazynowej. Prace polegają na wybudowaniu 600-metrowego odcinka trasy, a także przebudowę ul. Magazynowej i zbudowanie przy niej ronda turbinowego. Prace nad tym etapem rozbudowy trasy N-S rozpoczęto jesienią ubiegłego roku. Wedle umowy, wykonawca ma 20 miesięcy na zakończenie prac – nie musi jednak prowadzić ich w okresie od połowy grudnia do połowy marca.

Komentarze (9)    dodaj »

 • HdwaO

  Panie Morek, a co z N-S na północ, w kierunku Goduli i Orzegowa? Gdyby Pan nie zauważył, to ul. Goduli w kierunku Bytomia jeździ połowa Szombierek nie licząc rudzian z Goduli i Orzegowa. Czas przejazdu z Goduli do Nowego Bytomia (4km) w godzinach rannych i popołudniowych to nawet 40 minut, bo większość chce się dostać do DTŚ.

 • Bartek

  800 tysięcy, z czego tylko dwie działają i pokazują temperaturę, pozostałe są ciemne. Drogie to jak na termometr... I bardzo pomoce kierowcy, przecież ten nie czuje, że jest ciepło, czy tam zimno...

 • Jan

  Głupio wydane pieniądze.

 • Kulfon

  Hahaha. No naprawde na NS sie tyle dzieje, że tych komunikatow bedzie cala masa. Kasa wyrzucona w bloto, a na inne rzeczy nie ma.

 • Ciekawy

  Te tablice są tam potrzebne jak dziura w moście. Taka prawda. Ciekawe kto z UM zarobił na tym bublu...

 • Adi

  Na południe proszę najpierw skończyć

 • As

  Po co w rudzie rondo kaczyńskich? Moze czas na zmiane po zmianie wladzy!

 • Emeryt

  Zmienić na - ,,Rądo Ryszawego".

 • pispojednozlo

  Jasne. Oczywiście to są koszta, a nowa władza sie z nimi nie liczy. Przykladem przyjecie do pracy na jeden dzien mlodej pani Thun, a teraz podatnicy zaplaca 300 tys zl za jej odprawe. Nowa wladza chce przescignac stara w wyplacsniu kasy swoim :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również