RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na ulicy Niedurnego doszło do kolejnego potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu

 • Dodano: 2020-12-15 13:30, aktualizacja: 2020-12-17 16:34

W miniony poniedziałek tuż przed godziną jedenastą na ulicy Niedurnego w Nowym Bytomiu doszło do kolejnego wypadku, w którym ucierpiał 77-latek. Mężczyzna został potrącony przez nissana na oznakowanym przejściu dla pieszych na wysokości placu Jana Pawła II.

W poniedziałek 14 grudnia w godzinach rannych doszło do potrącenia pieszego na ulicy Niedurnego. 31-letni kierowca nissana potrącił pieszego będącego na oznakowanym przejściu dla pieszych. 77-letni mężczyzna trafił do szpitala z raną głowy.

Wszystko nagrały kamery monitoringu Business Control MONITORING:

To kolejne potrącenie pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych w ciągu ostatnich kilku dni. W czwartek 10 grudnia na ulicy Niedurnego także doszło do wypadku. Kierowca skody nie wyhamował na śliskiej nawierzchni i potrącił pieszego będącego na przejściu. Mężczyzna trafił do szpitala, a policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Policjanci apelują o ostrożność, zarówno kierowców, jak i pieszych. 

- Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo, pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze - apelują policjanci.

Zobacz także

Komentarze (21)    dodaj »

 • Marta

  kierowca zawinił, na szubienice przestepce drogowego

 • as

  Widać wyraźnie, że pieszy nie wszedł na pasy! Pieszy wszedł na jezdnię obok pasów i ściął ulicę. Samochód jechał za szybko, ale w warunkach mogło to się stać nawet z mniejszą prędkością. Zresztą te strefy 30 to tylko irytują ludzi i dlatego jadą i tak szybciej. Jak jest tyle wypadków, to trzeba zrobić światła i po temacie. Zamiast tego to pewnie dadzą 10 k/h i garb co 10 m.

 • Michał1993

  Poniekąd wina pieszego bo przed wejściem na pasy należy się upewnić czy nie zbliża się jakiś pojazd, ale też zdecydowanie kierowca przekroczył dozwoloną prędkość

 • górnik

  zabrać mu prawko, skonfiskować auto i zakaz dozywotni prowadzenia pojazdów dla takiego bezmózga, poszkodowanemu zyczę szybkiego powrotu do zdrowia a sprawcy ...wiezienia. Skoro nie dostosował prędkosci do panujących warunków to tak samo jak by leciał na oślep machając siekiera w tłumie ludzi, po prostu chciał zabić, zero tolerancji dla bandytów

 • Mike

  Jesteś idiota i tyle..

 • fajerberga

  Górnik... jak to leciało? Im dalej od szybu, tym bardziej pusto :-)

 • Ja

  Takiej odległości a filmie widzę tylko samochód. Nie widzę kiedy i jak na pasy wszedl pieszy.

 • Padre

  Radarem ich!

 • n4u

  Kierowca mandat za prędkość a pieszy za wtargnięcie bezpośrednio przed zający pojazd, tak co ani jeden ani drugi z ubezpieczenia nie dostanie nic ;)

 • Rudzianka

  Kierowcy zapominają że wszedł przepis o zatrzymaniu się w chwili jak pieszy zbliża się do przejścia dla pieszych, zazwyczaj tak jest ale wielu nadal nie dostosowuje się do tego.

 • Padre

  Chyba cie pre. Potem są właśnie wypadki jak barany bez znajomości przepisów (tylko to co im ksiądz powie) włażą pod auta. Przepis ten nie wszedł w życie. Powodzenia na drodze ci życze

 • Krzysztof B.

  Winne tym wypakom są też : Wydział Ruchu Drogowego Policji - nie kontrolują odcinka o ograniczeniu prędkości do 30 km/ godzinę, władze miasta Ruda Śląska, slepe i głuche na to co od lat dzieje sie pod ich oknami ( U. M.), media informujące o wypadkach i nie wychodzące poza tą prostą czynnośc ani o krok dalej(!) czyli Ruda Śląska.com.pl, Wiadomości Rudzkie,

 • Mimoza

  Pewnie szedł w godzinach dla seniorów i myślał że może.

 • observer

  Pieszy NIE wszedł na przejście wprost pod nadjeżdżający samochód. Jedynie prędkość z jaką poruszal się kierowca Nissana budzi wątpliwości.

 • Kiwi

  Samochód jechał za szybko (zdecydowanie przekroczył 30 km/h) ale pieszy nawet na sekundę nie zatrzymał się przed wejściem na jezdnię ...

 • cygon z pasuf

  Pieszy był w połowie pasów, oberwał lewą stroną pojazdu (w zasadzie lusterkiem kierowcy) więc nie wtargnął pod nadjeżdżający samochód. Jesteś ślepy?

 • as

  Pieszy wszedł na pasy dopiero potem. Wkroczył na ulicę obok pasów, co wyraźnie widać. Oboje winni.

 • Henry

  Niektórzy piesi to wchodzą na drogę jak święte krowy. To, że jest przejście dla pieszych nie oznacza, że mogą się czuć się jak u siebie w salonie.

 • Krzysztof B.

  Jesteś śepcem, a zabierasz głos ...i dlaczego robisz złośliwe uwagi ?!

 • mieszkaniec

  leciał około 60 km/h, niech się teraz tłumaczy, mam nadzieję że Pan pieszy bez większej szkody. Większość kierowców bez świadomości o strefie 30 się tam porusz, niestety społeczeństwo nasze z zasady ignoruje otaczający świat. Mam nadzieję że Policja tam zacznie więcej mierzyć niż na 1 maja gdzie brak jest logicznej zasadności z napinaniem się na ograniczenie 50km/h w miejscu dobrze oznakowanym i bez udziału w zasadzie pieszych. pytam więc: chodzi o KASĘ ?? czy o prewencję i bezpieczeństwo na drodze ?? zamiast stać na gazowni i czekać na leszcza co by mu choć 100 wypisać i 4 pkt puknąć, ochrońcie nas proszę w centrum na strefie 30

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.