Wiadomości z Rudy Śląskiej

Na "zakręcie mistrzów" na DTŚ doszło do kolizji! Występują utrudnienia w ruchu!

 • Dodano: 2019-12-23 10:15, aktualizacja: 2020-01-20 12:10

Na "zakręcie mistrzów" na Drogowej Trasie Średnicowej doszło do kolizji. Na jezdni w kierunku Katowic samochód osobowy marki Citroen wpadł poślizg. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Do zdarzenia drogowego doszło w Rudzie Śląskiej na DTŚ w kierunku Katowic. Samochód osobowy marki Citroen wpadł poślizg na zakręcie przed zjazdem na Godulę i Chebzie. Następnie uderzył w barierki. Kierująca samochodem osobowym prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do  warunków panujących na drodze. Według służb nie ma poszkodowanych.

W tym momencie w miejscu zdarzenia pracują służby. Zablokowany jest jeden pas ruchu, jednak podczas sprzątania elementów pojazdu ruch może zostać wstrzymany całkowicie.Kierowcy jadący średnicówką w stronę Katowic muszą się uzbroić w cierpliwość.

Zobacz także

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • szofer-śląski

  Poprostu słabe wyszkolenie,nauka na podstawowe prawko,minimum6miesiency,plus scisłe badania psycho,basta,

 • Obserwator

  Pierwszym mistrzem był projektant tego zakrętu, a drugim fuszernik, który go profilował!

 • Iks

  Skoro zakręt jest tak wyprofilowany tzn. że inaczej się nie dało w dostępnym dla tej inwestycji terenie. Zakręt jest odpowiednio oznakowany i wystarczy tylko przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Wystarczy szanować prawo. Z zakrętu wylatują ci co im się zdaje, że są mądrzejsi od konstruktorów drogi oraz ci co się stawiają ponad prawem...

 • Wesołych Świąt

  Najważniejsze, że kobiecie nic się nie stało. Normalne było ślisko to wpadła w poślizg bo mamy na drodze dziury, nierówności, złej jakości asfalt - to normalne każdemu może się zdarzyć.

 • Mieszkanka

  A wystarczy po prostu dodać gazu lub jechać bez hamowania. Debile na zakręcie gdy jest mokro zaczynaja hamować przez co wpadają w poślizg. Oczywiście zwalniania przed zakrętami uczą na kursach, szkoda ze nie mówią prawdy o samym hamowaniu. Auto traci przyczepność, która jest tak ważna przy mokrym asfalcie w zakręcie. Gratulacje dla geniuszy. A po wypadku oczywiście nazywa się, ze to predkosc niedostosowana, szkoda, ze nikt nie wnika dokładniej, ze ludzie po prostu nie potrafią jeździć.

 • Andrzej

  Ciekawe jest to że na tym zakręcie jest tyle zdarzeń i standardowo najczęściej obwinia się kierowców, a może to droga na tym odcinku jest niewłaściwie wyprofilowana. Na całej długości DTŚ zakrętów parę jest i szczególnie w tym miejscu dochodzi do wyrzucania aut z pasa jezdni może warto by się przyjrzeć i zastanowić czy nie poprawić tego odcinka drogi a nie psioczyć na kierowców.Tylko znając nasze realia to zamiast naprawić drogę to postawi się znak ograniczający prędkość a zaraz za nim fotoradar.

 • to nie wina kierowców

  Masz rację Andrzej bo ten asfalt jest zrobiony z ch... materiałów, tylko w Polsce budują drogi z najgorszych kompozytów i potem takie cuda się dzieją.

  • to nie wina kierowców
   2019-12-25 13:26
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Vb

  Ty sobie łeb napraw lepiej debilu.

 • ...

  Vb to debil i idiota.

 • zły człowieku

  Vb ty hejteże jest wigilia a ty taki ch...komentarz dajesz.

 • Małek

  Andrzeju - znak ostrzegający jest po to aby ostrzec Cię iż jest jakieś niebezpieczeństwo i Twoim zadaniej jest nie przekraczać w tym miejscu zadanej predkości. Ale nie polak potrafi a potem stoisz w korku bo DEBLIE nie potrafa jechac zgodnie z przepisami . I to wcele nie jest tylko tam , proponuję Ci przejedź sie z predkością taką jaka obowiązuje to założe się iż 95 % kierowców i kierowczyń Cie wyprzedzi bo polak potrafi .

 • Yaruś

  Małek. W Polsce jest naustawiane tyle niepotrzebnych znaków typu 40 50 60 itp. które można pokonać 90 i więcej to potem jak napotkasz jeden prawidłowo ustawiony znak to wylatujesz na tym zakręcie przed którym jest postawiony. Dlaczego jak jedziesz w Niemczech czy Austrii przed łukiem jest ustawione 80 czy inna prędkość przejeżdżaszsz z zadaną prędkością, bo szybciej sie nie da. Polacy nauczeni doświadczeniem że da się pokonać łuk z prędkością +50 niż na znaku potem cierpią

 • Yaruś

  Andrzej, coś w tym jest. Tylko że taniej jest postawć znak, a odpowiedzialność za bubel zrzucić na kierowców

 • ppp

  Przez takich baranów ludzie jadący zgodnie z przepisami muszą stać w gigantycznych korkach.Zabierać prawa jazdy.

 • debilu

  Tobie też zabiorą prawo jazdy jak spowodujesz wypadek.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.