Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nauczycielka z rudzkiej szkoły podbija górskie biegi!

 • Dodano: 2021-12-09 08:45, aktualizacja: 2021-12-09 08:58

Monika Węgorek, nauczycielka w jednej z rudzkich szkół podstawowych, w przeciągu zaledwie 2 tygodni zdobyła 1. i 2. miejsce w prestiżowych biegach górskich!

Nauczycielka „wybiegała” zwycięstwo!

Monika Węgorek, na co dzień nauczycielka w klasach 1-3 w Szkole Podstawowej nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, zaś po godzinach – miłośniczka biegów. W ciągu zaledwie 2 tygodni, ta wybiegana nauczycielka zdobyła 2. miejsce na jednym z odcinków biegu głównego „Piekła Czantorii” (dystans 10 km) oraz 1. miejsce na dystansie Speed Leśnik (15 km), który stanowi część biegu głównego „Leśnik”. Z uśmiechem na twarzy pokonuje kolejne kilometry, na co dzień kształcąc młode pokolenie rudzian.

Swoją przygodę z biegami rozpoczęła 5 lat temu

Pani Monika biega od 2016 roku – po około 2-letniej przerwie, w sierpniu tego roku wróciła do regularnych treningów. Do zawodów powróciła z przytupem, osiągając dobre czasy na różnych dystansach. Jej najdłuższy przebiegnięty dystans górski to aż 80 kilometrów! Pokonała go w 2019 roku, podczas imprezy biegowej w Krynicy Zdrój. Zapytana o przyszłe plany związane z biegami, pani Monika nabrała wody w usta i na ten moment nie chce ich zdradzać!

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • observer

  Brawo

 • Julka

  Przecież nauczyciele tacy zapracowani, te 18 godzin na tydzień w szkole to przecież tak dużo, a jeszcze muszą w domu się przygotowywać do lekcji, kiedy tu znaleźć czas na bieganie???

 • WueFista

  Pewnie zazdrosna koleżanka z pracy.

 • Marekl

  życzliwość zdecydowanie nie jest twoją mocną stroną "jaśnie oświecony katolicko-patriotyczny" pisowcu

 • Kieres

  Współczuję tym, którzy muszą na co dzień mieć do czynienia z kimś takim jak Julka... Trudno to nawet skomentować bo brakuje przyzwoitych słów.Za to dumny jestem, że w naszym mieście mieszkają tacy ludzie jak pani Monika. Oby ich było jak najwięcej! No i oczywiście gratulacje!!!

 • Matka ucznia

  Zgadzam się, nauczyciel, który jest przykładem dla uczni,który ma pasję bardziej inspiruje młodych niż tylko przekazać samą wiedzę i omówienie bieżącej lekcji. Uważam, że powinno być więcej takich nauczycieli w szkołach

 • uczeń

  zgrabna laseczka

 • xy

  brawo

 • Adolf

  Życza przepieknej Pani blondyneczce dalszych sukcesów. Miło ogladac usmiechnieta buzie naszej rudzianki, szczegolnie na podium. Pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.