Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Neurologia w rudzkim szpitalu zacznie znów działać od 1 grudnia - poinformowała prezydent

 • Dodano: 2019-09-17 08:45, aktualizacja: 2019-09-17 08:55

Prezydent Grażyna Dziedzic poinformowała dzisiaj na swoim Facebook'u, że Oddział Neurologiczny w rudzkim szpitalu od grudnia wznowi swoją pracę. Szpital ma już skompletowany zespół lekarzy, z którymi podpisał umowy.

To już pewne! Neurologia w rudzkim szpitalu zacznie znów działać od 1 grudnia. Mamy już skompletowany zespół lekarzy, z którymi podpisaliśmy stosowne umowy. Normalnie działa natomiast poradnia neurologiczna i stwardnienia rozsianego, a pacjenci hospitalizowani na innych oddziałach, jeśli jest taka konieczność, konsultowani są przez dwóch lekarzy specjalistów neurologów - napisała prezydent Grażyna Dziedzic na swoim Facebook'u.

Przypomnijmy, pod koniec sierpnia przedstawiciele Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej poinformowali o czasowym zawieszeniu funkcjonowania Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego. Oddziały zaprzestały działalności na okres trzech miesięcy, od 1 września do 30 listopada br. Jak mówiła wtedy dr Katarzyna Adamek, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, związane jest to z problemami kadrowymi.

Pomimo zawieszenia Oddziałów bez zmian funkcjonują przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego (SM).

Przez cały okres zawieszenia Oddziałów bez zmian funkcjonować będzie nasza przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego (SM). Bez pomocy specjalisty nie pozostaną również pacjenci hospitalizowani w Szpitalu wymagający konsultacji neurologicznych - podkreślał dr n. med. Jerzy Zdrzałek, Dyrektor ds. Medycznych rudzkiego Szpitala.

Już jutro (18 września) odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta dotycząca funkcjonowania rudzkiego szpitala.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • boluś

  przemianować Szpital na Cyrk Miejski i nie trza sie bydzie światłymu zarządowi Miasta tłumaczyć z tego permamyntnego [...]u kiery w "układzik" zafundowoł mieszkańcom Rudy

 • Gubernator

  Kiedy premie?????????? No co najmniej 50.000 inaczej być nie może.

 • Nika

  A do grudnia to co? Bo może władza tego nie zauważyła ale mamy wrzesień. A w grudniu zamknie się odział wewnętrzny i tak w kółko będzie się mieszkańców robić w konia.

 • Gabi

  Czy kolejnym zamknietym bedzie wewnetrzny i tak po kolei kazdy nastepny by wymienic kadre lekarzy?

 • Dolas

  Trzeba zamknąć żeby potem otworzyć i ogłosić sukces. Tak się kręcimy w kółeczko.

 • Ernest_Vitczok

  Czym tu się chwalić, czego gratulować? Dobry gospodarz nie doprowadziłby do tej sytuacji! Bo skoro prezes spółki została tzn że nic nie ma się jej do zarzucenia! Jeden oddział zawieszony można zrozumieć, ale trzy szanowni państwo to już niepoważne. Czyli cyrk jedzie dalej, ciekawe jak długo?!

 • jerzy

  hurrrraaaa to i to dzięki PIS-owi !!! i naszej pani prezydent.

 • Cast

  No to mamy sukces, którym należy się pochwalić:) Wolelibyśmy poznać dlaczego odeszli "starzy" lekarze.

 • Rodzina pacjenta

  Na przykładzie, ponieważ nie udawało im się leczyć pacjentów

 • Szmarujamargarinom

  Sukces!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.