Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie spodziewał się wizyty policjantów

  • Dodano: 2018-10-25 08:15, aktualizacja: 2018-10-25 07:13

Kryminalni z „dwójki" zatrzymali 32-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który dokonał kradzieży pokrywy studzienki kanalizacyjnej. Mężczyzna pod osłoną nocy ukradł żeliwną pokrywę, którą sprzedał na złomie. Nie spodziewał się, że policjanci wpadną na jego trop.

Rudzianin korzystając z okazji pod osłoną nocy na jednym z parkingów, otworzył studzienkę kanalizacji, a jej pokrywę zapakował do samochodu. Może ukradł by i więcej, ale został spłoszony przez mieszkańca sąsiedniego bloku. Śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili, kto może stać za tą kradzieżą. Gdy zawitali do mieszkania rudzianina, był on kompletnie zaskoczony. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży i sprzedaży jej na jednym ze skupów złomu. 32-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi nawet 5 lat więzienia.

Komentując opisywaną sprawę należy podkreślić i przypomnieć, że tego typu przestępstwa mogą przynieść o wiele większe szkody, niż tylko sama kradzież. Wyciągnięcie kratki ze studzienki powoduje to, że powstaje sporych rozmiarów i głębokości dziura. Nie zabezpieczone odpowiednio tego typu miejsce, samo z siebie stwarza wielkie zagrożenie dla życia i zdrowia, czasami wielu osób.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ala

    A człowiek, który przyjął to w skupie złomu jest niewinny? Nie sądzę. Gdyby odmawiali przyjmowania tego typu rzeczy, to złodziejom nie opłacało u się tego kraść.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również