RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nie żyje Adam Podgórski, zasłużony mieszkaniec Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2021-08-18 11:00

Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic poinformowała o śmierci Adama Podgórskiego – dziennikarza, fotoreportera oraz członka wielu stowarzyszeń. Silnie angażował się w życie miasta.

Zmarł Adam Podgórski

W środowy poranek prezydent miasta Ruda Śląska, Grażyna Dziedzic, poinformowała o śmierci ważnej persony dla miasta – Adama Podgórskiego. Był dziennikarzem, fotoreporterem, pisarzem oraz działaczem obywatelskim i społecznym. Prowadził i udzielał się w wielu stowarzyszeniach i fundacjach. Grażyna Dziedzic wspomina go jako ciepłego, rodzinnego człowieka z pasją. 

-Zawsze podziwiałam zaangażowanie i energię Pana Adama i trudno mi sobie wyobrazić, że nie spotkam go już z aparatem w ręku na miejskich uroczystościach, nie porozmawiam o kolejnych przedsięwzięciach i nie wysłucham ciekawej prelekcji o historii naszego miasta. – czytamy w poście, który opublikowała w serwisie Facebook.

Sylwetka Adama Podgórskiego

Adam Podgórski urodził się w 1951 roku w Łowiczu. W roku 1975 przeprowadził się na Górny Śląsk i pokochał ten region. Był wszechstronnie wykształcony i interesował się wieloma dziedzinami nauki. Pracował jako dziennikarz oraz fotoreporter, napisał około 100 książek i opracowań, a także silnie angażował się życie miasta. Aktywnie udzielał się w wielu fundacjach i stowarzyszeniach. Często prowadził wykłady na temat historii Rudy Śląskiej oraz całego regionu. Należał do Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego. Odznaczono go tytułem Zasłużony dla Miasta Ruda Śląska oraz Kamratem Rudzkim. Mieszkańcy wspominają go jako zawsze pomocnego człowieka z ogromną wiedzą i zapałem do działania. 
 

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj »

 • Dala

  To był mój dziadek

 • Seba

  Drogi Adamie,Zawsze się spieszyłeś, ciągle w biegu. Książki wypuszczałeś hurtem. Naraz sto projektów prowadziłeś. A ile planów miałeś... Udzielałeś się w lokalnej społeczności, na forach Rudzkich, w szeregu organizacji pozarządowych. Wszędzie Cię pełno było. Żartowano, że strach lodówkę otworzyć, bo tam Podgórski będzie.Została po Tobie ogromna spuścizna. Książki Twojego autorstwa zajmują w bibliotekach Rudzkich wiele półek. Żadnej przesady nie ma w słowach, że byłeś największym z Rudzkich pisarzy-kronikarzy. Bo choć nie stąd pochodzisz, to część Śląska, zwana Rudą Śląską, najbardziej umiłowałeś. A nie tylko o mieście pisałeś, to był tylko wycinek Twoich zainteresowań. Odszedłeś tuż za Markiem, swoim synem. Może świat bez Niego stracił dla Ciebie sens? Co zrobi teraz Basieńka, jak nazywałeś pieszczotliwie swoją żonę? Jak sobie poradzi bez Was? Da radę, bo ma dla kogo żyć. Już się nie spieszysz... Już nie biegniesz... Wiedz jednak, że pozostaniesz, nie tylko w ludzkiej pamięci, ale i w książkach, które po Tobie pozostały...

 • boluś

  Jakosi skromnie o karierze zawodowyj i osiągniyńciach !

 • Rudzianka

  Każdy mieszkaniec RŚ jest zasłużonym obywatelem miasta, nie można jednych pochwalać a o innych nie wspominać.Wielu mieszkańców zmarło w ostatnich dniach a o nich nie ma żadnej wzmianki.Nie mniej jednak wyrazy wspólczucia dla rodziny

 • echhhhhh

  no ty Anko-rudzianko jesteś najbardziej zasłużona dla MOPSu, jakby nie ty MOPS nie miałby po co istnieć powinnaś dostać medal

 • Grzegorz

  Wybitnie słabe.

 • Rudzianin

  Twój wpis rudzianko jest nie na miejscu.Zupełny brak wyczucia.Zapewniam Cię,że Adam Podgórski na wielu płaszczyznach wyjątkowo przysłużył się naszemu miastu .Każdy kto go zna, to potwierdzi.Wierz mi też ,że aby zostać zasłużonym obywatelem miasta trzeba na to sobie naprawdę zapracować.Nie wymagaj by pisano w tym miejscu o każdym zmarłym mieszkańcu naszego miasta.

 • Normal

  Myślę, że nie można stawiać znaku równości pomiędzy wszystkimi ludźmi. Życie kogoś, kto poświęcał się dla innych, bezinteresownie wszystkim pomagał, czy tworzył coś dla innych - jest chyba jednak dużo więcej warte niżeli życie przestępcy, oszusta, czy cwaniaka, których akurat w naszym kraju nie brakuje. Tutaj prawie każdy chciałby się wybić ale na barkach innych. Dla rodziny Pana Adama - szczere wyrazy współczucia ...

 • Dżesika

  Rudzianka, ty to serio jesteś zasluzona tymi dennymi komentarzami. Co jeden to lepszy

 • P.B

  Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie. Adaś, teraz tam na górze będziesz mówił o dziejach Rudy Śl. Tyle jeszcze mogłeś zrobić. Smutne, że już odszedłeś.

 • N.L.

  Dlaczego zawsze piszecie takie głupoty,"tam na górze,będziesz mówił o dziejach Rudy Śl?"

 • P.B

  O tobie pewnie nawet nie wspomni.

 • Stefan Fila

  Smutna wiadomość. Żegnaj Panie Adamie. (*)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.