Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niebezpiecznie na rudzkich drogach. Rudzka drogówka podsumowała pierwsze półrocze

  • Dodano: 2021-07-14 07:45, aktualizacja: 2021-07-14 08:33

Więcej wypadków, więcej kolizji i co najbardziej zatrważające więcej pijanych kierowców. Tak rudzka drogówka podsumowuje pierwsze półrocze bieżącego roku. Mimo apeli policji oraz coraz częstszych kontroli wciąż wielu rudzian decyduje się aby wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Ruda Śląska: Policja odnotowała więcej wypadków i kolizji

W okresie od pierwszego stycznia do 30 czerwca bieżącego roku na terenie miasta Ruda Śląska doszło do 15 wypadków. Wśród nich do trzech wypadków z udziałem rowerzystów oraz dwóch z udziałem pieszych. Jeden z nich miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. W Zdarzeniach tych rannych zostało 18 uczestników ruchu drogowego. Policjanci z rudzkiej drogówki odnotowali również 111 kolizji na drogach publicznych z czego, aż 6 kierujących było pijanych. Mundurowym zgłoszono również 12 zdarzeń poza drogą publiczną, czyli na wewnętrznych drogach osiedlowych czy parkingach sklepów. Nadmienić należy, iż w zeszłym roku w tym samym czasie odnotowano 6 wypadków, w których rannych zostało 7 uczestników ruchu drogowego, obsłużono 107 kolizji, w trakcie których ujawniono 3 pijanych kierujących.

Wzrasta również liczba kierujących pod wpływem alkoholu

Niestety wzrasta również liczba kierujących, którzy decydują się na kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rudzkiej komendy ujawnili w okresie od stycznia do czerwca 2021 roku, aż 95 takich kierujących. Co zaskakujące, w samym czerwcu było ich, aż 42. W porównaniu z rokiem 2020 jest to niestety tendencja wzrostowa. Bowiem od stycznia do czerwca 2020 roku kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub znajdujących się w stanie nietrzeźwości było 72, a na miesiąc czerwiec 2020 roku przypadło 13 zatrzymanych pijanych kierowców.

- Apelujemy do kierowców o rozwagę na drogach i przypominamy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych wciąż pozostaje nadmierna prędkość i nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • santa13

    Porównujecie zeszły pandemiczny rok, gdzie większość ludzi siedziała w domach pozamykana z obecnym? Toż to czysta hipokryzja!! Policjantom gratuluję tłumaczenia. Niestety nie tędy droga. Szukajcie innych opcji.

  • hahaha

    Takie czasy , że ciężko na trzeźwo żyć.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.