Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nieczynna myjnia przy Tesco w Goduli zostanie rozebrana?

 • Dodano: 2020-09-17 10:15, aktualizacja: 2020-09-17 17:03

Tesco powoli znika z polskiego rynku. W Rudzie Śląskiej obecnie funkcjonuje zaledwie jeden sklep tej sieci, który znajduje się przy ul. Karola Goduli 45. Niebawem jego otoczenie zmieni się, bowiem z krajobrazu powinna zniknąć nieczynna samoobsługowa myjnia samochodowa. Przedstawiciele Tesco złożyli wniosek w tej sprawie na początku sierpnia. Rudzki magistrat nie wydał jeszcze pozwolenia na rozbiórkę. Sprawa jest w toku.

Należy dodać, że nie jest to pierwsza próba pozbycia się niewykorzystywanego obiektu, bowiem spółka zabiegała o to już w grudniu 2019 roku. Jednakże w marcu 2020 miasto wydało decyzję odmowną. Zanim zapadła, inwestor został wezwany do uzupełnienia braków formalnych. Tym razem jest podobnie. Magistrat polecił przedstawicielom sieci uzupełnienie dokumentacji.

Tesco znika z Polski

Przypomnijmy, że popularna brytyjska sieć handlowa Tesco sukcesywnie likwiduje swoje kolejne sklepy w Polsce. 301 budynków i dwa magazyny zostaną przejęte przez właściciela sieci Netto, czyli Salling Group. Następnie czeka je przekształcenie w sklepy Netto 3.0. Dojdzie do tego nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. W Rudzie Śląskiej w lipcu 2019 roku zamknięto market znajdujący się przy ul. 1 Maja.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Orzegowianin

  To Tesco znajduje się w Orzegowie tak dla wyjaśnienia

 • rado

  Akurat Tesco nie żal, ale ta myjnia była tam dobrym pomysłem. Teraz na rudzie w zasadzie nie ma gdzie auta umyć, bo jak są jakieś myjnie to ledwo na 2 samochody i najczęściej kolejka do nich jak w soboty w marketach do kasy...

 • no to co?

  No już nie przesadzaj, że na Rudzie nie ma gdzie auta umyć.

 • Heh

  Niedawno - w lipcu 2019... Czeka je przekształcone... Oj, było się słabym z polskiego...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.