Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nietrzeźwy i... bez prawa jazdy! To nie jedyny kierowca zatrzymany tego dnia

  • Dodano: 2021-03-23 06:30, aktualizacja: 2021-03-23 07:01

58-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej pomimo zakazu orzeczonego przez sąd jeździła w niedzielne popołudnie swoim samochodem. To nie jedyny kierowca zatrzymany przedwczoraj, który nie powinien jeździć. Kolejnymi byli 29-latek z cofniętymi uprawnieniami i 40-latek bez uprawnień, ale za to nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności.

Podczas przedwczorajszej służby policjanci z Rudy Śląskiej i gliwickiej autostradówki zatrzymali w sumie 3 osoby, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę. Podczas kontroli kierowca luksusowego samochodu poproszony o wymagane dokumenty oświadczył, że nie ma prawa jazdy. Mundurowi szybko odkryli powód nieposiadania przez niego tego dokumentu. 29-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

58-letnia rudzianka zatrzymana na Górnośląskiej

Kobieta za nic ma postanowienia sądu i siada za kierownicę swojego renaulta, pomimo że sąd zakazał jej prowadzić pojazdy mechaniczne do końca czerwca 2022 roku. Trzeci delikwent nie miał prawa jazdy, ale to nic w porównaniu do tego, że w jego organizmie by nieco ponad promil alkoholu. Zapewne to dodało mu odwagi, aby pojechać samochodem. Ciekawe jak zareaguje na wyrok sądu – a mamy nadzieję, że będzie surowy. Wszyscy zatrzymani kierowcy, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu popełnili przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • observer

    Wszyscy "leją" na pseudo-kary które im grożą, a których rzadko doświadczają. Tak jest i tak będzie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.