Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nina, Pola, Sara - to trojaczki, które przyszły na świat w rudzkim Szpitalu Miejskim

  • Dodano: 2020-09-04 10:45

Nina, Pola, Sara - to trojaczki, które przyszły na świat w lipcu w rudzkim Szpitalu Miejskim, a kilka dni temu opuściły Oddział Neonatologiczny, by wreszcie zamieszkać wraz z rodziną w Czerwionce-Leszczynach.

Trojaczki przyszły na świat w Szpitalu Miejskim w Goduli pod koniec lipca, a teraz, po ponad miesięcznym pobycie na Oddziale Neonatologicznym opuściły mury rudzkiej placówki. Zarówno mama, jak i dzieci czują się dobrze. Ciąża, poród oraz pobyt w szpitalu przebiegały bez większych komplikacji. Nina, Pola i Sara po urodzeniu miały podobną wagę, bo po ok. 1500 gramów. 

- Dziewczynki urodziły się w 31. tygodniu ciąży, więc musieliśmy na kilka tygodni zostać w szpitalu. Na szczęście wszystko jest w porządku. Miałyśmy bardzo dobrą opiekę - mówi Magdalena Mazurek, mama dziewczynek, na które w domu czekał 7-letni brat i tata, Łukasz.

W Szpitalu Miejskim w Goduli rodzi się wiele dzieci z ciąży mnogiej, nierzadko do Rudy Śląskiej przyjeżdżają rodzice oczekujący na rozwiązanie z wielu miast Śląska. Wszystko za sprawą funkcjonującego tam oddziału neonatologii i doświadczonych lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie. Rudzki Szpital Miejski posiada trzeci stopień referencyjności, jeżeli chodzi o opiekę nad matką i dzieckiem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.