RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nocny pościg ulicami Goduli. Prowadził samochód pod wpływem narkotyków

 • Dodano: 2021-08-20 10:15

Wczoraj, 19 sierpnia, na ulicach Goduli doszło do pościgu rodem z filmów akcji. 40-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, zasiadający za kierownicą samochodu marki BMW po raz drugi nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed Policją. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków.

Za pierwszym razem zdołał uciec

Historia zaczyna się we wtorek, 17 sierpnia, kiedy kierowca samochodu marki BMW z angielskimi tablicami rejestracyjnymi nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, prowadzonej przez patrol drogówki na ulicy 1 Maja na Wirku. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Kierowca wjechał na autostradę i zdołał zgubić policjantów. Dwa dni później ponownie się na nich natknął. 

Nie umknął sprawiedliwości. 40-latek został zatrzymany

Tego samego kierowcę, zauważono wczoraj, 19 sierpnia, około godziny 22:00 w dzielnicy Godula. Patrol policji, który zaledwie 2 dni wcześniej ścigał pojazd, ponownie próbował zatrzymać kierowcę do kontroli, a prowadzący BMW ponownie się nie zatrzymał. Rozpoczęli pościg, który tym razem zakończył się zatrzymaniem kierowcy. Prowadzący BMW, pędzący przez miasto z prędkością ok. 150 km/h stracił panowanie nad pojazdem na skrzyżowaniu ulic Pawła i Karola Goduli i uderzył w drzewo oraz ogrodzenie. Po wykonaniu testów na obecność narkotyków okazało się, że kierowca był pod wpływem amfetaminy.

-40-letni rudzianin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - zostały mu wcześniej odebrane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień oraz za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. 

Za swoje wyczyny rudzianin odpowie przed sądem. Za najpoważniejsze przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • fajerberga

  Facet ma szczęście, że żyje. Wszak urażona duma gliniarzy nie znosi upokorzeń w stylu ucieczki, a ten im zwiał :-) Swoją drogą jednak pokpił sprawę, bo zamiast się gdzieś zamelinować, aż sprawa przycichnie, tryumfalnie jeździł dalej po Rudzie bardzo charakterystycznym bolidem... :-)

 • Xyz

  Zamiast doradzać przestępcy jaka byłaby twoja reakcja gdyby taki ćpun tobie do doopy tym bolidem wjechał...

 • Łukaszenkaa

  a wystarczył tylko jeden snajper i gnida by był juz w Parku Pamięci , potem aresztować mu matke, ojca żone i dzieci i deportacja na białoruś

 • Tiktai

  Takim ludziom trzeba przedewszystkim odebrać auto czy jest jego lub rodziny kara jak zabicie dożywocie jestem w tych sprawach za kartą śmierci bo on będzie żył a niewinni dzieci i ich rodziny będę na cmentarzu ziobro zrób coś z tym

 • gerard

  Prawo im na to zezwala, więc i tak wsiadają naćpani za kierownicę. Wyroki dla takiego czegoś to komedia. Minie kilka tygodni i dalej będzie to samo.

 • Oko

  Co to za brednie? Skoro prawo pozwala to za co kara? :D prawo NIE pozwala i dlatego jest kara. Dodatkowo pozbawienie wolności i przymusowa praca w ZK

 • daro

  Serio wierzysz, że zostanie odpowiednio ukarany?. Nie minie miesiąc i dalej będzie ćpun jeździł.

 • B.M

  Jaki stary taki głupi. Skasować auto, wpakować do więzienia i dotkliwa kara pieniężna. Oczywiście obowiązkowy odwyk.

 • Pepe

  Ino jaką z Anglii przyjechał jak miał angielskie blaty

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.